top of page
20191014_100605.jpg

דרגת קושי- גבוהה 

אתיופיה- היהלום השחור
4-16.10.23

בהדרכת דוד אפיק 

נותרו 3 מקומות אחרונים

"בראשית הייתה אפריקה"
אפריקה היא תחילתם של הדברים, ואתיופיה היא הארץ של המקורות. שילוב מושלם של תרבויות קדומות, דתות, עולם טבע עשיר, נוף הררי דרמטי, מדבריות גופרית ונהרות שוצפים. במסע נכיר אנשים יפים וחמים, סיפורים שנוגעים בלב והמון שמחת חיים! במהלך 12 ימים מלאים נגלה את ההרים הגבוהים בטרק נודד וירוק במיוחד, את התרבויות הרבות במסע בין כפרים ואת המדבר הכי מיוחד בעולם. כל זה בליווי המעטפת המקצועית של צוות ניו אייג'. אנחנו יוצאים לטייל בסוף עונת הגשמים- תקופה נהדרת לטייל באתיופיה כשהכל ירוק ופורח. חוויה משנה חיים!

כל מה שאתם צריכים לדעת

ימים שלישי רביעי 3-4.10.23

ניפגש כבר ביום שלישי ה-3.10.23 לטיסת לילה לאדיס אבבה. ננחת עם שחר ב-4.10.23 ולאחר מכן נעלה על טיסה פנימית לסמרה. נגיע למדבר דנקיל שבמחוז עפר (AFAR). נתמקד באזור המיוחד הזה בו פעילות טקטונית אדירה, תופעות וולקניות ואוצרות ארכיאולוגיים פרה-היסטוריים ייחודיים. נכיר את הצוות המקומי, ונתחיל להתרגל לאמא אפריקה- היבשת הכי מדהימה בעולם! ניסע לעבר עמק דאלול, הנחשב לאחד המקומות החמים ביותר בכדור הארץ, ונפגוש בדרך את תושבי האזור, נוודים מוסלמים בני שבט עפאר, המתפרנסים ממרעה, כרייה והובלה של מלח. אחרי הצהריים נצא להליכה קצרה בנתיב שיירות הגמלים לכיוון אגם המלח אסלה (ASALE), נתמוגג מול השקיעה בנוף מדברי מדהים ונשתה כוס בירה לחיינו ולטיול מהנה! לינה בכפר חמדאלה בתנאי שטח (מיטות שדה, מקלחות שדה, ארוחות מפנקות על ידי הצוות שלנו).

 

יום חמישי 5.10.23

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה קצרה לגבעות של דאלול, אזור עשיר במעיינות תרמו-מינרליים, גופרית, זרחן ומלח שמכסים את השטח במשקעים צבעוניים מדהימים ביופיים. נלך בין נביעות רותחות ומבעבעות לגושי מלח וסלעי חול, עד שהחום הכבד יבריח אותנו לג'יפים... ניסע דרומה ליעד הבא שלנו:הר הגעש ארטה אלה, מהרי הגעש הפעילים היחידים בעולם,שהתפרץ לאחרונה רק לפני 15 שנה, ובליבו עדיין מבעבע אגם לבה רותח ומעשן. לקראת הערב נגיע למחנה שלמרגלות הר הגעש. נעפיל לגובה ההר דרך שכבות הבזלת, מהקדומות ביותר ועד השכבות של הקילוחים האחרונים. נגיע עד לשפת המכתש, קרוב ככל שניתן לראות -לשמוע -ולהריח, את הלבה הלוהטת בכתום עז ובענני גז ואפר וולקני, מה שנתן ללוע ההר את הכינוי "שער הגיהנום". נתמקם ללינה על שפת המכתש הגעשי- לילה על לוע הר געש פעיל!

 

יום שישי 6.10.23

את היום השלישי נפתח בהשכמה מוקדמת והליכה לאורך שפת המכתש הוולקני של ארטה אלה. לאחר מכן נמשיך בירידה אל המחנה שלנו לארוחת בוקר כיפית ועשירה, נעלה על הג'יפים  וניסע אל עבר סמרה (SEMERA). במהלך הנסיעה נעצור לשחייה באחד האגמים המלוחים בעולם, ונגלה כי גם כאן כמו בים המלח שלנו- הגיאולוגיה היא המפתח להכל.. את הלילה נעביר במלון בעיירה סמרה.

 

יום שבת 7.10.23

לאחר ארוחת הבוקר במלון ניסע לשדה התעופה של סמרה, ממנו נעלה על טיסה לעיר גונדר (GONDAR) עם קונקשן דרך עיר הבירה אדיס אבבה. העיר גונדר היא אחת הערים החשובות באתיופיה, היא שימשה כבירת אתיופיה החל מהמאה ה-17, ובאזור הכפרי שסביבה חיו מרבית יהודי אתיופיה לפני עלייתם לארץ. גונדר היא בסיס היציאה שלנו לטרק בהרי סמיין, ולאחר התרעננות קלה בעיר ניסע צפונה דרך הרי בזלת וכפרים קטנים לעיירה דברק, היושבת ממש בפתח הגן הלאומי של הרי סימיאן. לינה בדברק.

 

יום  ראשון 8.10.23

מתחילים בטרק להרים הגבוהים! נצא בבוקר מהמלון לכיוון שמורת הטבע הרי סמיין (SIMIEN). מדובר ברכס הררי מרשים ביותר, בו מצויות הפסגות הגבוהות ביותר באתיופיה- הגבוהה שבהן ראס דאשן מגיעה לגובה 4533 מטר מעל פני הים, רביעית בגובהה באפריקה. לאחר נסיעה קצרה ניפרד מהרכב ונתחיל לצעוד מזרחה לאורך קו הרכס בצידו הצפוני, בו נחתך הרכס ונופל בתלילות כ-1000 מטר אל האזורים הכפריים שמצפון לו. ההליכה ביום זה לא קשה במיוחד, ותאפשר לנו להתרגל לגובה של הטרק שנע בין 3000 ל-4200 מטר! בדרך נעבור בכפרים קטנים ונסיים באתר הקמפינג סנקבר (SANKABER) בגובה 3,100 מ'. לינה בסנקבר (15 ק"מ הליכה)

 

יום שני 9.10.23

היום השני לטרק, בו נעפיל במעלה הרי סמיין. בדרך למעלה נגלה את נופיה המרשימים של השמורה, את שפע בעלי החיים הייחודי כל כך ליבשת אפריקה וגם את ההיסטוריה המרתקת של הרכס החוצץ בין מרחב גונדר למרחב אקסום.
נעצור להתפעל ממפלי ג'ינבר (JINBAR) האדירים, ונמשיך לטפס עד לפסגת קדדיט בגובה 3,760 מ'. לינה באתר הקמפינג גיץ' בגובה 3,610 מ'. (סה"כ 13 ק"מ הליכה)

 

יום שלישי 10.10.23

יום שלישי לטרק, אותו נפתח בטיפוס לאחת התצפיות השוות באפריקה- פסגת אימט גוגו. מכאן ניתן לראות נוף מטריף מכל הכיוונים, כולל פסגת ראס דשן (RAS DASHEN) הפסגה הגבוהה ביותר באתיופיה, והרביעית בגובהה באפריקה- 4,533 מ'. המשך הטרק כולל ירידה (200 מ') ועלייה תלולה (200 מ') ובהמשך הליכה נוחה יותר על קו הרכס עד לירידה למחנה.  נקווה לראות חלק מבעלי החיים שמסתובבים בשטח השמורה, קופי ג'לדה, יעלי וואליה, זאבים ומגוון ציפורים. לינה באתר הקמפינג צ'נק בגובה 3,600 מ'. (סה"כ 17 ק"מ הליכה)

 

יום רביעי 11.10.23

יום אחרון לטרק בסמיין. נתעורר מוקדם ונתחיל לטפס לנקודה הגבוהה ביותר בכל הטרק שלנו- פסגת ראס בווחיט (RAS BWAHIT) בגובה 4,200 מ'! נתענג על אוויר הפסגות ונתחיל בירידה מתונה מההר, שבסופה ימתין לנו רכב האיסוף. עם הרכב ניסע בדרכים המפותלות עד לדברק, וממנה על הכביש לגונדר. נתקלח, נאכל, וננוח היטב במלון בעיר גונדר. לינה בגונדר (סה"כ 12 ק"מ הליכה).

 

יום חמישי 12.10.23

לאחר ארוחת בוקר במלון, נכיר את סיפורה של הקהילה היהודית הממתינה לעלייה בגונדר ונבקר במחנה ההמתנה של הקהילה. משם ניסע דרומה לעבר בירת מדינת אמהרה, בהר דאר, העיר שיושבת על גדות אגם טאנה ומקורות הנילוס הכחול. אחרי הצהריים נצא לשייט קסום בסירה על אגם טאנה, האגם שבו מתחיל הנילוס הכחול את מסעו הארוך, ויחד עם אחיו הנילוס הלבן דרך מדבריות סודן ומצרים, יפגוש בסוף הדרך את הים התיכון. בדרך נצפה בציפורים, בע"ח וכנסיות עתיקות. לינה במלון בבהר דאר.

 

יום שישי 13.10.23

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה קצרה לכיוון מפלי הנילוס סמוך לכפר טיס אבאי (TIS ABAY) ומשם נצא למסלול מהמם לאורך הנילוס הכחול והמפלים השוצפים המזינים אותו. זהו טרק דו-יומי ייחודי לניו אייג' טרקינג, במהלכו נגלה את סודותיו של אחד הנהרות החשובים ביותר בעולם, נלך לאורך קטע הנהר הראשון, ונעלה משם להרים והכפרים שלצד הנהר.  לינה באתר קמפינג בסיסי על הנחל (סה"כ 10  ק"מ הליכה)

 

יום שבת 14.10.23

נמשיך עד שעות הצהריים בטרק הנילוס הכחול, נסיים את הטרק במפלים השוצפים אליהם לא נוכל להישאר אדישים. נחזור לבהר דאר לזמן שוטטות בשוק ובעיר ובערב נצא לרקוד במועדון מקומי של מוזיקה אתיופית מקפיצה ומנענעת.
לינה במלון בבהר דאר. (סה"כ 12 ק"מ הליכה)

 

ימים ראשון- שני 15-16.10.23

מוקדם בבוקר נעלה על טיסת פנים לעיר הבירה אדיס אבבה, בה נבלה את היום האחרון באתיופיה המדהימה. אדיס אבבה (פרח חדש) היא עיר חדשה יחסית, מרכז מסחרי פוליטי ותרבותי, מהמובילים באפריקה. מטרופולין גדול וצפוף שבתוכו דירות יוקרה ושגרירויות יחד עם משכנות עוני וצריפי פח חלודים. נבקר במוזיאון הלאומי של אתיופיה, ובמרקטו, השוק העצום של אדיס, הנחשב לגדול ביותר באפריקה. לאחר השיטוט בעיר נתכנס לארוחת ערב אחרונה באתיופיה, ואחריה נמריא בטיסת לילה חזרה הביתה, ננחת ב-16.10.23 בשעות הבוקר המוקדמות. להתראות אתיופיה!

חשוב לדעת:

 • סיור הכנה לטרק ייערך בירושלים בה נבקר בכל האתרים האתיופים של העיר ונכנס לאווירת הטיול.

 • בטרק ילווה אותנו צוות מקצועי מקומי הכולל מדריך מקומי מוסמך ומלווה בנשק בהתאם לצורך

 • לינה על בסיס כלכלה מלאה: 5 לילות במלונות בסיסיים, בחדרים זוגיים. 6 לילות לינה באוהלים (או תחת כיפת השמים בהר הגעש) באתרי לינה מוסדרים.

 • מומלץ להתחסן לקראת הטיול לאתיופיה, נא להתייעץ עם מרפאת המטיילים הקרובה לביתכם.

 • יש צורך באשרת כניסה לאתיופיה, אנו נסייע לכם בתהליך להנפקת ויזה אלקטרונית.

 • מסלול הטיול עלול להשתנות בהתאם למזג האוויר והצוות המקצועי בשטח.

 • הפעילות הגעשית בהר הגעש היא דינאמית ומצב הלבה/המכתש משתנה משבוע לשבוע. אנו לא יכולים להבטיח איך ייראה הלוע בזמן אמת.

 • הטרק מובטח בקבוצה של מעל 12 אנשים ולא יעלה על 16.

 • כשבועיים לפני הטרק נקיים מפגש קבוצה בו נכיר, נעבור על המסלול וניתן מקום לשאלות.

 • בטרק זה כלולות טיסות (חוץ ופנים). הכרטיסים נרכשים על ידינו וכלולים במחיר.

 • הבטחת ההשתתפות בטרק מותנת בשיחה עם עידן/דוד על אופי הטיול ותשלום המקדמה.

פרטי הרשמה ותשלום

 • מחיר הטרק- 4390 $

 • 4290 $ למשלמים מקדמה עד ה-10.6.23

 • המחיר כולל- ארגון הטיול, טיסות ישירות לאדיס אבבה וחזרה, 3 טיסות פנים, ארוחות מתחילת הטיול ועד לסופו, סידורי לינה ולינת שטח, הדרכה של דוד, מדריך הרים מקומי צמוד, מעטפת לוגיסטית צמודה הכוללת פורטרים, הקמת מחנה ומטבח שדה (בימי השטח), הסעות וג'יפים, דמי כניסה לשמורות טבע, מפגש הכנה בירושלים,  תיאומים מול הגורמים השונים, ליווי מלא מרגע ההרשמה ועד סוף הטיול.

 • המחיר לא כולל- אוכל מלבד המצוין מעלה, ביטוח נסיעות, שתייה קלה בארוחות, בדיקות קורונה לפי דרישה, ויזה לאתיופיה (82 דולר), הוצאות אישיות, טיפ למדריך המקומי.

 • מחיר כרטיס הטיסה מורכב מבסיס + מסים ודלק. רכיבי המסים והדלק נכונים למאי 2023 ויכולים להשתנות עד למועד הכרטוס. כל שינוי במחיר מיסי הנמל יחול על המטייל.

 • מספר המקומות מוגבל ל-16 משתתפים. ההשתתפות בטרק מובטחת במעמד תשלום המקדמה.

 • הטיול מובטח בהשתתפות של 12 מטיילים ומעלה. המחיר ל- 12-13 מטיילים בתוספת 200 $.

פרטים נוספים

 • עשויים להיות שינויים במסלול בהתאם לשינויי מזג האוויר ושיקולי המדריך בשטח. אנא הבנתכם.

 •  על המטייל חלה אחריות מלאה לשמור על ביטחונו האישי, ושל חבריו לקבוצה.

 • ההשתתפות בטיול היא מתחילתו ועד סופו. אין  אפשרות השתתפות בפרק זמן חלקי מתוך הטיול.

 • גיל המטיילים המינימלי הינו 18.

נתוני הטרק

 •  רמת קושי- גבוהה מאוד

 • סה"כ מרחק- 90 ק"מ ב-6 ימי הליכה מלאים

 • 5 ימי פעילות משולבת

 • 5 לילות לינת בבתי מלון בסיסיים

 • 6 לילות שטח מדוגמות!

 • צוות לוגיסטיקה מלא

 • טיול ללוע הר געש!

 • מסע מיוחד במדבר הדנאקיל

 • טרק ייחודי לניו אייג- מסע לאורך הנילוס הכחול.

מדיניות ביטולים

 • החל מ-24 שעות לאחר תשלום המקדמה אין החזר עמלת אשראי של המקדמה (2%).

 •  מ-60 יום לפני תאריך היציאה אין החזר של המקדמה. 

 •  מ-40 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של  $2200.

 • מ-20 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של  $3500.

 • אין החזר כספי החל מ-10 ימים לפני תאריך היציאה.

Anchor 1
טופס הרשמה 

שימו ❤️- זהו טופס הרשמה והתעניינות, מילוי הטופס אינו מחייב ואינו מבטיח השתתפות. לאחר מילוי הטופס תקבלו מייל ובו כל הפרטים המשלימים

תודה רבה על ההרשמה, מייל בדרך אלייך!

bottom of page