top of page
IMG_20220730_113904.jpg

קצת עלינו 

New Age Trekking

WhatsApp Image 2022-07-20 at 10.42.05 (1).jpeg

עידן אתיה

שותף ומדריך

בן 35, חי בחיפה עם שירה אהובתי ושלושה בנים מטפסי עצים מקסימים

מאז שאני זוכר את עצמי אני לא אוהב ללכת ישר. טיפוס הרים ,  על בולדרים ושחייה במעיינות היו תמיד חלק בלתי נפרד ממני. 

כחלק טבעי מתהליך ההליכה "העקומה" הצטרפתי לצופים והתחברתי במיוחד לטיולי ההליכה בטבע עם חברים טובים. הרגשתי שאנחנו חולקים רגעים של אושר.

בטיול הגדול התמקדתי בעיקר בטרקים ארוכים ומגוונים ברחבי תת היבשת ההודית והבנתי שאני מכור למרחבים, לאנשים, לצבעים ולריחות.

כשחזרנו מהודו, התחלנו כמה חברים, לקיים טרקים חברתיים בסגנון "חבר מביא חבר". זאת ככל הנראה היתה יריית הפתיחה לקריירה בהדרכת טיולים. נרשמתי לקורס מורי דרך, שם גיליתי שיש עוד סוגים של טיולים, אבל תמיד העדפתי את השטח! אחרי הכל, שם כבר היה לי בראש: New Age.

באחת ההשתלמויות הכרתי את אורי, התחברנו די מהר, והשאר היסטוריה.

אורי רייס

שותף ומדריך

בן 31, חי בהרצליה עם נעמה האחת והיחידה 

טבע הוא מקום של השלמה בשבילי. השלמה של ה-אני היומיומי, שלא מביט לצדדים ועסוק במטרה. אני מרגיש בבית בטבע, שלם.

הדבר היפה בטבע, מלבד החוויה החושית המדהימה, הוא האפשרות להעצים אותו ולחלוק אותו עם אחרים. 

כשאני חולק תובנות על הטבע הסובב, אני מוצא את עצמי מבין את מקומי במארג הדומם, הצומח והחי. 

אני מרבה לבלות את זמן הטבע שלי בארץ. דווקא פה, במקום הקטן והצפוף הזה, אני מוצא חינניות בפיסות הטבע הפזורות בגליל, בגולן, במדבר הגדול, ולאורך הים.

הצטרפתי לעידן, למשפחת New Age Trekking, כדי להקים קהילת טרקים משפחתית. ראינו זה בזה שותפים לחזון הזה, והחיבור היה מיידי ולתמיד. 
אנחנו גדלים כל יום. מתרחבים ומרחיבים אופקים- זהו בדיוק החלום

החלטתי להדריך טרקים, לא להיות "רגיל".

תמיד רציתי להיות זה שאומרים עליו- "יש לך את העבודה הכי טובה בעולם!"

ולהשיב- "נכון!"

WhatsApp Image 2022-07-20 at 10.42.05.jpeg
WhatsApp Image 2022-09-21 at 21.27.54.jpeg

אורי עמית

שותף ומדריך

בגיל 46 אחרי שהתגוררתי, טיילתי,גלשתי, רכבתי וטירקתי ב-40 ומשהו מדינות ואני עדיין מרגיש בתחילת המסע שלי..

בגיל 14 נדבקתי בחיידק, ברחתי מבית הספר ונסעתי לסיני לבד.

מאז לא הפסקתי- ויאטנם על אופנוע, אוסטרליה בקראוון, האמזונס בסירת נהר, סרי לנקה על ריקשה וטיבט על שתי רגליים ומקל הליכה. רק תנו לי ארץ לא נודעת, מפה וכלי תחבורה וקיבלתם אותי במיטבי. 

מזה למעלה מ-25 שנה אני משלב בין עשייה חברתית וסביבתית וטיולים ברחבי העולם וזוכה לגור במקומות מרגשים, לעבוד עם ארגונים לשינוי חברתי ולהכיר תרבויות ואנשים שנכנסים לי ללב. עבדתי עם פליטים בקונגו ובאתיופיה, עם שבט יהודי לא מוכר בהודו , הייתי שליח הסוכנות בבריה"מ, אוסטריה וקנדה, טיילתי בכל יבשת ואכלתי כל מה שהיה ועכשיו, אחרי שנים של מסעות ארוכים משלי אני שמח לחבור למשפחת ניו אייג' טרקינב ולהציע מסעות במקומות קצת פחות מוכרים, הרחק משבילי המטיילים ובדרכים לא נודעות.

אמא אנחנו בטלויזיה!

קבלו כתבה ששודרה במהדרות החדשות המרכזית של איילה חסון מטרק במדינה מדהימה שנמצאת במרחק של שעתיים טיסה מישראל, עם נופים מרהיבים ומיוחדים במינם משולבים בסיפורי מיתולוגיה שיגרמו לדמיון שלכם לעבוד שעות נוספות.

יצאנו להוביל טרק יחיד במינו, אירגנו קבוצת אנשים אדירים שאוהבים לטייל ולקחת את הטיולים שלהם לקצה. טווח הגילאים הרחב אפשר לנו לגלות כמה אנשים שונים יכולים להיות דומים. הנופים גילו לנו שאפשר למתוח את גבולות היכולת עוד קצת, וקצת יותר. העיקר- להגיע לפסגה שתכבוש אותנו.

הכתבה נוגעת בנקודות הקושי, והמאמץ הכרוך בטיפוס, לצד האושר והסיפוק של ההגעה לפסגה. החל מהשכמות בשעות בלתי אפשריות ועד לגלישת מצוקים בתוך נהר שוצפים- היום חושפים את הכל!

 

את המסע תיעדו חברינו היקרים אוהד הנווד וצילם מקס דמטר המוכשרים בטירוף!

המסע אל פסגת האולימפוס

_edited.jpg

עפרי קרק כץ

מדריכה בארץ ובעולם ובלוגרית טיולים

בגיל חודשיים עליתי על מטוס בפעם הראשונה. מאז עברו כמה שנים טובות בהן זכיתי לבקר ב-5 יבשות וכמעט 40 מדינות.

את החיבור העמוק לטבע ולטיולים בארץ ובעולם שאבתי מההורים שהיו מדריכי טיולים בעצמם ומגיל צעיר לקחו אותי למסעות בהם נחשפתי לתרבויות רחוקות. את דרכי המקצועית התחלתי בבית ספר שדה אילת ומשם הלב והרגליים לא מרפים מהתחום.

פעם טיילתי עם חבר והוא סיפר לי במשפט שנתקל באחד ממסעותיו, "הלבבות ההרפתקנים לעולם יהיו חופשיים". ככה אני מרגישה וככה אני שואפת לחיות את חיי.

היום אני משייטת בין הדרכה, תואר באדריכלות נוף בטכניון ובין היותי בלוגרית טיולים. מוזמנים להצטרף אלי באינסטגרם ובפייסבוק  ofree.spirit

דוד אפיק

מדריך באתיופיה ובמזרח הרחוק, חתירה בקיאק וסיורי עומק בגליל

בן 39, חי ביסוד המעלה.

נולדתי לטייל. כבר בתור ילד עברתי ממקום למקום בארץ, בין תקוע שבמדבר לצפת שבגליל- הבנתי שהארץ הזו פשוט עמוקה. אין דרך אחרת לתאר אותה.
יש בה אינסוף רבדים, החל מתרבויות שונות, עולם צומח ייחודי, בעלי חיים שמנסים לשרוד באחד המקומות הצפופים בעולם, ועדיין לא נכנסנו לפוליטיקה... בקיצור- ארץ עמוקה.

בחיי המקצועיים אני שואף לגלות את הרבדים האלו למטיילים שלי. למדתי את תרבויות ושפות המזרח הרחוק, בדגש על סין הגדולה, ופשוט התאהבתי. אין כמו לקחת קבוצת עסקנים סינים בחליפות לנגב חומוס בעיר העתיקה, ושבוע אחר כך לקחת קבוצת ישראלים בכפכפים לגלות את המעצמה האדירה שמסתתרת מאחורי המילים "Made In China".

אפריקה היא אהבה נוספת שלי. היבשת האדירה הזו היא כנראה המקום הכי קרוב לגן עדן שקיים על כדור הארץ! 

כובע נוסף שלי הוא מותג טיולים ומחנאות שהקמתי בשם Tortuga ששם את המטייל בחזית. בטח ראיתם את המטיילים והמדריכים שלנו נושאים בגב זקוף את התרמילים שעיצבתי : )

אני גר בלב עמק החולה, ומאוד אוהב את צפון הארץ שלנו. בכל הזדמנות שיש לי, אני לוקח את הג'יפ עם כמה קיאקים- ומבלה את שעות הדמדומים היפות בלגונות הכנרת. מוזמנים גם!

DSC_0484.JPG
WhatsApp Image 2022-09-23 at 11.21.33.jpeg

תומר ניצן

מדריך טרקים במגוון יעדים

בן 33, חי ומתגורר בחיפה עם ג'וליה שותפתי למסע. 
כבר בתור ילד קטן הרגשתי חיבור אדיר לטבע - חיבור אמיתי וטהור שמילים יכולות רק לגרוע ממנו.
אחרי השחרור מצה"ל היה לי מאוד ברור שאני הולך להיות חובש ומאבטח טיולים. מה שלא ידעתי אז, זה שההחלטה הזו תשנה את תפיסת עולמי ותגרום לי לטייל כאורח חיים ב 12 השנים הבאות.
האהבה לטיולים התחילה אצלי מהבטן ולאט לאט עלתה לכיוון הראש עם כל פיסת ידע שליקטתי, כל קורס מדריכים שעברתי, כל מטייל ומטיילת שפגשתי – כל אלה האירו לי את הדרך. גם התואר בלימודי ישראל תרם לתהליך הזה.
ממש לפני הקורונה ג'וליה ואני הספקנו ללכת ברצף את ירח הדבש שלנו על שביל ישראל. בקורונה הפכתי למאמן ריצות למרחקים ארוכים, אני רץ כדרך חיים ומשתדל לשלב את החיבור בין האהבה לטבע והריצה.
עיתונאי שאל פעם את אד וויסצ'ורס, אחד ממטפסי ההרים הטובים בכל הזמנים, "למה אתה עושה את מה שאתה עושה?", התשובה של אד הייתה "אם אתה שואל את זה - כנראה שלעולם לא תבין". מטיילים יודעים בדיוק למה הם קמים מוקדם בבוקר, נוסעים חצי מדינה רק כדי לטייל אל עוד איזו פסגה או איזה נחל. אני בהחלט מבין אותם.

WhatsApp Image 2022-03-27 at 18.14.17.jpeg

אוהד נבון

 

אוהד הנווד הוא שם מוכר בעולם הטיילות, ולא סתם! הוא מוביל גל של תיירות נגישה, המותאמת למטייל המעוניין לדעת הכל אודות היעד שלו. מה שהכי אהבנו אצל אוהד זאת העובדה שכל מה שהוא עושה זה מתוך אהבה לעולם הטבע וחיבור עמוק למקומות אליהם הוא מגיע. שיתוף הפעולה של אוהד עם New Age Trekking נולד מתוך שאיפה להנגיש את החלום של כולנו- לצאת למרחבים ולעשות את זה הכי טוב שאפשר ובחברה טובה. יש לנו הרבה רעיונות משוגעים לעשות ביחד.. תתכוננו להפתעות!

בלוגר טיולים ומארגן טיולי נוודים

עינב שטרן

מדריכת טרקים ארוכים ביוון ובארץ

בת 33, חיה בתל אביב עם דניאל- אישה של טבע ואנשים.

מאז שאני זוכרת את עצמי אהבתי לטייל ולבלות בחוץ.

אחרי שטיילתי וחרשתי את שבילי הארץ יצאתי למסע נדודים ארוך שלקח שנתיים: במהלכו טיילתי לאורך שביל הרכס הפסיפי, במשך חצי שנה - 4,300 קילומטרים דרך הרים מושלגים, ג'ונגלים ומדבר - מגבול מקסיקו עד קנדה. שם בדרכים עברתי חניכה עמוקה.

מאז שחזרתי לארץ התחלתי להעביר הרצאות בנושא, מתוך רצון להפיץ את הכלים שאספתי בדרכים. דרך הדרכת הטיולים אני זוכה לחבר אנשים לעצמם, לסביבתם ולטבע.

בין טרק לטרק, אני מרכזת פרויקטים סביבתיים, מרצה ומדריכה... חפשו בפייסבוק: "הולכת בדרכי / עינב שטרן".

תמונה עינב שטרן 2.jpeg

שי זריהן

מדריך סיורי עומק בשומרון,

ירושלים ומדבר יהודה

בן 31, אבל ירושלמי 101 שנה (תודות לסבא רבה שלמה שהגיע לירושלים בשנת 1921 במסע מפרך מעיראק).
חי נושם ומדריך ירושלים מתמחה בשוק מחנה יהודה ובנחלאות.


חציתי את ישראל, חציתי את מדבר יהודה, סובבתי את מכתש רמון וחציתי את השומרון.
טיילתי ועשיתי טרקים ב-27 מדינות, הקורונה שיבשה את התוכנית של לטייל ב30 מדינות עד גיל 30 ולכן היעד הבא הוא 40 מדינות עד גיל 40.

בקירגיזסטן טירקתי חודש לבד ונקלעתי לסופת שלגים מטורפת בגובה 4000 מטר. טיילתי בטורקיה במהלך מהפכת שלטון. באוורסט עשו עליי כתבה כי העברתי תרופה דחופה למטייל ישראלי בעומק השטח, ועוד מיליון ואחת חוויות מטורללות.

האהבה האמיתית היא להדריך אנשים בשבילי ארצנו, תוך חיבור לטבע, לשקט, למורשת ולהיסטוריה העוטפת אותנו. אהובים עליי במיוחד ההדרכות במדבר יהודה, בהרי יהודה ובשומרון.

הטיולים שינו את חיי ואני מאמין גדול ביכולת הריפוי הגדולה שיש לטיול, ההשפעה העצומה שלו על נפש האדם והיכולת שלו לחבר בין אנשים. 

'צאו לטייל לא כדי לברוח מהחיים אלא כדי שהחיים לא יברחו לכם'

WhatsApp Image 2022-07-20 at 13.18.21.jpeg
WhatsApp Image 2022-07-20 at 13.03.24.jpeg

אייל גארי

מדריך גישוש ואקולוגיה בחרמון, גולן ונגב דרומי

בן 37, גר במושב שעל.

איש שטח, רקע לימודי בגאולוגיה, אקולוגיה ,גשש מוסמך ומורה דרך. 

גדלתי במושב קטן בעמק חפר בשם שדה יצחק.

מרחבי המדבר זו האהבה האמיתית שלי. מהם למדתי על עולם הסלע, בהם הובלתי דורות של מדריכים בחוגי סיירות, ושם גם מצאתי שלווה אמיתית .
הגולן הוא האהבה השנייה, שם בחרנו אישתי ואני להקים בית. הגולן הוא תא השטח בעל מגוון מרשים של בתי גידול, ובו השטחים הפתוחים האחרונים בארץ מצפון לקו באר שבע. בו את מערכת היחסים המורכבת ביותר בין האדם לטבע שאני מכיר בארץ.

כיום אני עוסק בטיילות בארץ ובעולם, מדריך סדנאות גישוש וקריאת שטח בגולן, בחרמון ובנגב. מעבר לכך, אני חבר בעמותת שומרי הגולן, הפועלת לחיזוק המערכת האקולוגית ושמירת הטבע באזור.
מזמין אתכם ואתכן למסעות עומק וגישוש בנגב הדרומי ולטרק הדגל שלי- "אדם וטבע בגולן".
נתראה בקצוות!

עופר שחאדה

היסעים ולוגיסטיקה

בן 47. גר בכפר ירכא, נשוי לדלאל המדהימה ואבא של ריאן אהוב לבי.

כל החיים שלי בדרכים. אני תמיד בדרך לאנשהו- וככה בדיוק אני אוהב!

אני אוהב לראות את החיוכים של המטיילים בבוקר, את הזיעה והעייפות בערב ואת החיבוק בסוף הטיול. זה שווה את עשרות אלפי הקילומטרים שאני תופר בשנה.

האוטובוס הוא הבית השני שלי ואני אוהב לקשט אותו- שייראה כמו דיסנילנד... (או My Baby במקרה שלי....חחח)
יש לי מים קרים תמיד, שמיכה למי שקר לו, פינג'אן קפה שחור לעצירות,  נרגילה למי שבעניין, ומזרן למנוחה. ממש מאהל בדואי, רק של דרוזי...

אם תשאלו אותי איך החיים, אז תגלו שהייתי שחקן כדורגל פעם, ולאשתי יש קריירה שמספיקה לחמישה אנשים, ושהבן שלי עוד לא התחיל אוניברסיטה וכבר מעצב דירות יוקרה.... בואו למושב הקדמי וגלו הכל.... יש לנו איזה שעתיים נסיעה לשרוף : )

תמונה עופר שחאדה.jpg
WhatsApp Image 2022-07-20 at 14.02.51.jpeg

תמיר זיו וסטפן שולגה

צוות לוגיסטיקה ומטבח שטח

אנחנו אוהבים לתת. אוהבים לשרת אנשים ולראות אותם מאושרים.

כל יום שאנחנו יוצאים להפקה על הירדן או להקמת חניון לילה בלב מדבר הוא יום מושלם. אנחנו קמים בשעות הקטנו של הלילה, כשהרבה אנשים אפילו לא הלכו לישון, יוצאים לסיבוב דאווין עם רכבי השטח שלנו לאסוף מצרכים, לחם חם מהמאפייה ומאות ליטרים של מים. קושרים הכל טוב טוב ומתחילים את הדרך הארוכה לפגוש את המטיילים. כשאנחנו מקבלים אותם בסוף היום בחניון הלילה, עם מרק חם ובירה קרה- החיוך שלהם מטעין אותנו באנרגיה שמספיקה לפצות על הלילה הלבן...

האהבה שלנו לתת שירותי לוגיסטיקה בשטח כל כך גדולה, שגם תקופות שקטות מנוצלות לשדרוג הכלים והחוויה.
אנחנו מזמינים אותך לבקר אצלנו במחסן, ולראות אותנו בונים ארגז ציוד חדש, מערכת מים או תאורה- כל מה שצריך כדי להפוך את חוויית השטח למושלמת!

bottom of page