top of page
shutterstock_406393114.jpg

דרגת קושי- בנונית

סרי לנקה-

הרפתקאות בגן עדן
3-17.12.24

בהובלת אורי עמית

סרי לנקה היא פנינה טרופית. אי שהוא גן עדן עבור גולשי גלים, בית לטבע פראי, ערים עתיקות, כפרי דייגים, מטעי תה ותבלינים, בעלי חיים מופלאים ונדירים ודרכים נסתרות המחברות ביניהם.

במסע מרגש נחקור יחד צדדים פחות מוכרים של האי המגוון. נחפש פילים, קופים, צבי-ים וזוחלי ענק ב"ספארי טוקטוקים" מיוחד במינו. נטרק בג'ונגלים וביערות הערפל הרטובים של ההרים הגבוהים, בין שדות התה המרהיבים, ובמסלולי דרכים עתיקות. נחווה שקיעות וזריחות על הרים קדושים וצוקים נישאים.

אמרנו הרפתקאות בגן עדן, לא?

כל מה שאתם צריכים לדעת

יום 1- וולקאם טו סרי לנקה

ניפגש בשדה  התעופה לטיסת לילה אל קולומבו- בירת סרי לנקה ומשם בהעברה אל העיר Anuradhapura- בירתה העתיקה והמסתורית של סרי לנקה הנמצאת בלב הג'ונגל שם נבלה את הלילה הראשון. (לינה במלון בAnuradhapura)

 

יום 2- הירושלים של סרי לנקה

העיר שגודלה כק"מ רבוע. נוסדה בשנת 437 לפנה"ס ומאז צמחה ונכבשה וננטשה עד שהתגלתה מחדש במאה ה19, לא לפני שעצי הגונגל כיסו אותה כליל. 

מאז היא גם הוכרזה כאתר מורשת עולמי וכיום היא  מהווה מרכז בודהיסטי דתי העמוס בשלל מקדשים, ארמונות ומונומנטים ביניהם מתהלכים נזירים ומבקרים העולים לרגל. את חלקו הראשון של היום נעשה בהליכה ברחבי המוזיאון החי ונתמזג באווירה הקדושה. אחה"צ נתחיל לחמם שרירים במסע קצר לפסגת מיהינטלה- אתר קדוש ומקום תצפית מרהיב לטיול שקיעה ושקט. את הערב נקנח בחגיגה מקומית לתוך הלילה (הליכה 7-10 ק"מ, לינה במלון בAnuradhapura )

 

יום 3- טוקטוק ספארי

מוקדם בבוקר נתחיל את ספארי הטוקטוקים שלנו בדרכנו אל חוף הים. 

הטוקטוק (אוטו-ריקשה) הוא כלי רכב תלת-גלגלי פתוח הפופולרי באסיה והנסיעה בו היא דרך נהדרת להגיע בבטחה ממקום למקום ולהרגיש את הרוח ואת הטבע מקרוב קרוב, בלי שום מחיצות.

ביומו הראשון של המסע ניסע בדרכים ציוריות העוברות בין שדות אורז, אגמים ויערות, נעצור בכפרים רחוקים לטעימות מקומיות ולקראת צהריים נגיע אל חוף הים לביקור מאחד המקומות היפים ביותר לצלילה בסרי לנקה- שמורת הטבע הימית-Pigeon Island שם נשוט ונשנרקל בין אלמוגים בחיפוש אחר צבי ים ענקיים ושאר יצורים שחיים בים טורקיז. (טוקטוק ספארי, סירה, שנורקלים בים, לינה במלון ב Nilaveli) 

 

יום 4- יערות ומסדרונות פילים

ניפרד מהים, נעלה על הטוקטקים ונתחיל את מסענו הרכוב אל הרמות הגבוהים של מרכז האי בדרכים המטפסות מעלה מעלה בין בין יערות ואגמים. דרכים אלו עוברות בדיוק במרכזן של שתיים משמורות טבע החשובות באי- Minneriya National Park ו Kaudulla National Park ולפיכך מהוות "מסדרון נדידה" לפילים ולשאר בעלי החיים הנעים בחופשיות בין שמורה לשמורה. אם יתמזל מזלנו נצליח גם אנחנו לחזות הכי קרוב שאפשר בחיות העצומות האלו  מתוך הטוקטוק הפתוח שלנו, הכי קרוב שרק אפשר…

נגיע בסופו של מסע ארוך ומרגש אל Sigiriya לארוחת ערב ולינה מוקדמת. (נסיעה 115 ק"מ, לינה במלון ב Sigiriya)

 

יום 5- פעמים כי טוב

"הפלא השמיני של העולם" ואתר מורשת עולמית היא עיר עתיקה המוכרת בזכות מבצר הסלע העצום החולש עליה. בבוקר נעפיל אל פסגת "סלע האריה" שם נבקר במבצר העצום והנטוש ונתרשם מהנוף ואילו  ולקראת ערב נטרק אל סלע קצת פחות מוכר המשקיף על הגונגל והמבצר מגבוה שם ניפרד מהיום בשקיעה מרהיבה.

בין לבין נכיר מקרוב את האוכל הסרי לנקי בסדנת בישול מקומי ואם נספיק, נבקר במקדש ונגיד שלום לפיל (הליכה 10 ק"מ, לינה במלון ב Sigiriya )

 

ימים 6-8- בג'ונגל של סרי לנקה

Knuckles Mountain Range ממוקם במרכז האי והוא גן עדן לאוהבי הטבע המוכנים להתרחק ממסלול התיירות השחוק. רכס ההרים, החולש על מרכז האי, מהווה אקוסיסטם מיוחד במינו של יערות עננים, מפלים שוצפים, גונגלים רחוקים, בעלי חיים ייחודיים וכפרים שכמו עמד בהם הזמן מלכת. לאורך טרק ייחודי בן שלושה ימים נעפיל לפסגות הרים עטופות ערפל, נהלך בין יערות עד  ועמקים ירוקים, נטבול בנהרות ובמפלים שוצפים ונלון בבתי הארחה בכפרים רחוקים ואולי גם נבלה לילה במערה ונקבל את הזריחה מול הנוף המרהיב.

ביום האחרון של הטרק נגיע לקנדי- בירת הגבעות של סרי לנקה שם נזכה למקלחת חמה לארוחה מפנקת אחרי טרק ארוך וגדוש חוויות. (הליכה 40 ק"מ סה"כ, לינה בבתי הארחה ובמערה, לילה אחרון במלון ב Kandy)

 

יום 9- מקדשים ושיניים

קנדי- בירתה העתיקה של האי, מוקפת מטעים ושדות תה ובליבה אגם. את היום נעשה בשיטוט רגוע סביב האגם הרוחש פעילויות ובגבעות הסובבות אותה המעניקות מבט מרהיב על העיר והסביבה. נסתובב בעיר העתיקה, נשוטט בשוק, נכיר בעלי מלאכה, נבקר אם נרצה במתחם הענק של מקדש השן בו נמצאת אחת משיני הבודהה ונתבונן בעולים לרגל ונקנח במופע תרבות מקומי. (לינה במלון ב Kandy)

 

יום 10-  טרק ארץ התה מתחיל...

 Pekoe trail הוא שביל בן 300 ק"מ שנפתח רק לאחרונה.

 השביל מתחקה אחר דרך המסחר העתיקה בה הועבר התה מהשדות אל מפעלי העיבוד והוא גלוייה ציורית של הרים, נהרות ויערות הפזורים בין שדות תה המשתרעים עד האופק.

טרק זה מעניק אפשרות למפגש תרבותי ואותנטי עם אחת מדרכי המסחר החשובות של האי ועם האנשים העובדים לאורכה והוא משלבת תרבות והיסטוריה לצד אירוח מקומי ונופים מרגשים.

את היום הראשון נתחיל בנסיעה מפעימה באחד ממסלולי הרכבת היפים בעולם בעולם (חפשו בגוגל)  ומשם, לאחר עצירה בתחנה ציורית,  נמשיך בטרק רגלי בואכה Ella הציורית. בדרך נכיר מקרוב את תרבות התה המקומית, נבקר בתחנות מסחר ונלמד מדוע נחשב התה הציילוני לטוב בעולם. (הליכה 13-20 ק"מ תלוי מזג אוויר,  לינה בגסט האוס)

 

יום 11- בין כפרים, שדות ומפעלי תה

אחרי ארוחת בוקר מוקדמת נצא אל חלקו השני של טרק שדות התה. חלק זה השביל כולל כמה מן הנופים היפים ביותר שלו והוא עובר בין צוקים נישאים, עמקים ירוקים, מפלים שוצפים ואינספור נקודות תצפית מרהיבות המשקיפים על שמיכת עצי- תה החובקת את האדמה באינסוף גוונים ירוקים. 

את היום נעשה בין כפרים, מקדשים, שדות תה ומפעלים מקומיים ואת הערב נעשה בבית הארחה מקומי על כוס תה חם אל מול השקט. (הליכה 19 ק"מ, לינה בגסט האוס)

 

יום 12- כשפיל וצב-ים נפגשים

היום ניפרד מההרים ונרד משדות התה ומטעי התבלינים של הרמה הגבוהה אל  עצי הקוקוס והים התכול של המישורים הנמוכים. בדרכנו אל חוף הים נבקר במסדרון פילים נוסף העובר ליד הפארק הלאומי Udawalawe ואולי גם נצליח לתת עוד מבט אחרון מקרוב בחיות המרשימות האלו. גם את צבי הים שביקרנו בהתחלה לא נקפח ואחר הצהריים נצא לסיור במרכז לגידול ושימור צבי ים.

עם ערב נגיע למלון לשקיעה מול החוף. (לילה במלון על החוף באהנגאמה)

 

יום 13- חופים הם לפעמים

אהנגאמה רחוקה רק מעט ממרכזי התיירות ההומים והיא מציעה פיסה של שקט ושלווה וחוף ים מרהיב, היא גם אחת הסודות השמורים של דרום האי.

את היום הלפני אחרון של הטיול נעשה במנוחה, ברחצה בים או בטבילה בבריכה. ההרפתקנים שביננו יוכלו לנצל את הזמן לביקור בכפר הסמוך בו מתקיימת קהילת דייגים עתיקה או להצטרף לשלל החויות שהסביבה מציעה וביניהם שייט לוויתנים, שיעורי גלישת גלים, סדנאות יוגה, מסאז מפנק ועוד. נסיים את הערב מול הים. (לינה במלון באהנגאמה)

 

יום 14- בין חדש לישן בגאלה וקולומבו

אחרי ארוחת בוקר נמשיך  ליום אחרון של חוויות. נבקר במבצר המרשים של גאלה השוכן על הים ונסייר בסמטאות הססגוניות של העיר העתיקה בגלריות האומנות הפזורות סביב  ולקראת ערב נגיע לקולומבו לארוחת ערב בלתי נשכחת במגדל הגבוה ביותר בדרום-אסיה, הלוטוס טאוור, 350 מטר מעל העיר, שם ניפרד מהאי.

 

יום 15- פרידה מגן עדן

נעלה על טיסת לילה וננחת חזרה בישראל בשעות הבוקר המאוחרות, זמן לחלוק חוויות ולפרק תרמילים. טוב שבאתם, נתראה על ההר בטרק הבא!

חשוב לדעת-

 • הטרק בהובלת אורי עמית בליווי צוות מקצועי מקומי הכולל מדריך הרים, צוות לוגיסטי ונהגים.

 • יש צורך בוויזה (אשרת כניסה) לסרי לנקה- אנחנו נתדרך את הנרשמים לקראת הטיול.

 • משרד הבריאות ממליץ להתחסן לפני הטיול בסרי לנקה, יש לקבוע תור במרפאת מטיילים מיד עם ההרשמה.

 • לינה על בסיס 2 בחדר: 9 לילות במלונות בוטיק,  3 לילות בבתי ההארחה משפחתיים, 1 לינת שטח במערה (בהתאם למזג האוויר)

 • מסלול הטיול עלול להשתנות בהתאם למזג האוויר והצוות המקצועי בשטח

 • הטרק מובטח בקבוצה של מעל 13 אנשים ולא יעלה על 16

 • הבטחת ההשתתפות בטרק מותנת בשיחה איתנו על אופי הטיול ותשלום המקדמה

 • בטרק זה כלולות טיסות סדירות בחברת FlyDubay, קונקשן בדובאי

נתוני הטרק

 •  רמת קושי- בינונית

 • סה"כ מרחק הליכה- 90 ק"מ ב-8 ימים

 • לינה במלונות בוטיק ובבתי הארחה כפריים

 • לילה אחד במערה! (בהתאם למזג האוויר)

 • הדרכה מקצועית של אורי עמית בליווי מדריך הרים מקומי וצוות לוגיסטי.

 • הטרק מוגבל ל-16 מטיילים בלבד!

פרטים נוספים

 • עשויים להיות שינויים במסלול בהתאם לשינויי מזג האוויר ושיקולי המדריך בשטח. אנא הבנתכם.

 •  על המטייל חלה אחריות מלאה לשמור על ביטחונו האישי, ושל חבריו לקבוצה.

 • ההשתתפות בטיול היא מתחילתו ועד סופו. אין  אפשרות השתתפות בפרק זמן חלקי מתוך הטיול.

 • גיל המטיילים המינימלי הינו 18.

פרטי הרשמה ותשלום

 • מחיר הטרק כולל טיסות-  4950$

 • מה כלול? ארגון הטיול, טיסות, לינה בבתי הארחה ומלונות, ארוחות מפנקות מהערב הראשון, הדרכה מקצועית, הסעות, מסע "טוקטוק ספארי", דמי כניסה לשמורות ואתרים, תיאומים, ליווי מלא.

 •  המחיר אינו כולל-  , אוכל מלבד המצוין מעלה, ביטוח נסיעות, ויזה לסרי לנקה, חיסונים, הוצאות אישיות, טיפ לצוות המקומי, פעילות רשות וארוחת צהריים ביום 13.

מדיניות ביטולים

 • החל מ-24 שעות לאחר תשלום המקדמה אין החזר עמלת אשראי של המקדמה (2%).

 • מ-70 יום לפני תאריך היציאה אין החזר של המקדמה. 

 • מ-40 יום לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 3000$

 •  מ-20 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום 4200$

 • אין החזר כספי החל מ-10 ימים לפני  היציאה.

Anchor 1
bottom of page