top of page

דרגת קושי- גבוהה 

טרק הענקים של הודו- מלה למנאלי
25.8-8.9.24

הטרק מלא! מלאו פרטים ברשימת המתנה

בהדרכת עידן אתיה

לאדאק- חבל ארץ מדברי ומדהים בלב ההימאליה, ארץ הנוודים, הנזירים והבודהיזם. במשך אלפי שנים  הם היו מרוחקים מהכל ופיתחו תרבות משלהם.
עמק קולו- עמק ירוק ושופע במדינת הימצ'אל פראדש, ארץ הפסגות המושלגות, ההינדואיזם והמסורת.
במהלך הטרק נשלב בין השניים ונחווה במו עיננו את המעבר מהמדבר הדרמטי לירוק השופע והמיוער. בדרך נעבור בכפרים קטנים, נתוודע לתרבות המקומית הן הבודהיסטית והן ההינדואיסטית, נאכל אוכל טעים, נישן בכפרים ומחנות ונהנה מכל השפע של ההימאליה ההודית.

זוהי תוכנית ייחודית שנולדה באהבה גדולה להודו, ניסיון של שנים ובשיתוף פעולה בין שני משוגעים לדבר- טל שני מחברת Walk Away ועידן אתיה מחברת New Age Trekking. נשמע טוב? הצטרפו אלינו ונתראה על ההר!

כל מה שאתם צריכים לדעת

ימים ראשון-שני 25-26.8.24- ברוכים הבאים להודו

ניפגש בשדה התעופה לטיסת לילה לניו דלהי בירת הודו. ננחת בשעות הבוקר של ה-27.8.23 ונסע למלון במרכז העיר. לאחר מנוחה והתרעננות נצא לרחוב להרגיש את הבלאגן ההודי. נבקר במיין באזאר- לב ההמולה של הרחוב ההודי, במקדש מיוחד של הדת הסיקית, מקדש הינדואיסטי ומבצר מוסלמי... נשמע כמו התחלה של בדיחה אבל זאת היא הודו, מגוון רחב של תרבויות שהתקבצו למקום אחד. לאחר הסיור שלנו נחזור למלון לארוחת ערב ומנוחה לקראת הטיסה למחרת.

יום שלישי 27.8.24- ברוכים הבאים ללאדאק

נקום מוקדם מאוד לטיסת בוקר בת שעה וחצי לעיר לה בירת חבל לאדאק, בה נבלה בימים הקרובים. העיר נמצאת בין שני הרכסים הגבוהים בעולם- ההימלאיה והקארקורם, ובעצמה נחשבת לאחת הערים הגבוהות בעולם. הדת השלטת במרחב היא הבודהיזם, דבר שנרגיש ונראה ישר עם הנחיתה. ביום הזה אנחנו נתרגל לגובה הרב כ-3,500 מעל פני הים, דבר שמצריך הסתגלות גופנית של יום יומיים. לאחר הצ'ק אין נלך ברחובותיה של העיר על  שלל המקדשים והשווקים. נתוודע לחיי היום יום של המקומיים ונהנה מהאירוח הביתי בגסטהאוס. יום הכנה למסע של פעם בחיים... (לינה בגובה 3500 מ')

 

יום רביעי 28.8.24- רפטינג על הזנסקר

נבלה את היום בפעילות כיפית, שתפתח לנו את הלב להימלאיה- היום נקיים שייט רפטינג במפגש הנהרות של הזנסקר והאינדוס- מהנהרות המרשימים בעולם! מדובר בשייט מעט גועש אך עם זאת נוח ובטוח, חוויה מעולה לזמן התאקלמות. בדרך נזכה לראות את הקניונים העצומים של הנהרות וכל זה בליווי תפאורה של נוף מדברי משכר! לאחר מסע הרפטינג ובדרכנו חזרה ללה נעצור בכפר המיוחד ליקיר לחשיפה מעמיקה על התרבות הלאדאקית. יום של כיף על הגובה. חזרה ללינה בגסטהאוס בלה. (10 ק"מ שייט והליכות קלות בכפרים)

יום חמישי 29.8.24- מתחילים!

נקום מוקדם בבוקר בשביל לנסוע למנזר תיקסאי, אחד המנזרים המרשימים בלאדאק. נגיע קצת לפני תפילות הבוקר בשביל לחזות בנזירים קוראים לתפילה. לאחר התפילה נעלה בחזרה לרכב ונכנס לעומק ההרים. נעצור באמצע שום מקום בגובה 3800 מ' ומשם נתחיל בהליכת התאקלמות לכפר יורטסה בגובה 4200 מטר, שם נהנה מיופיו של הכפר ונאכל ממטעמי המטבח המקומי. נעשה אחורה פנה לכיוון הכפר בו נלון- הכפר רומבק בלינה כפרית אמיתית! (סה"כ 7 ק"מ הליכה, 400 מ' עליה, 400 מ' ירידה. לינה בגובה 3950 מטר)

 

יום שישי 30.8.24- הדרך לסטוק לה

את היום נתחיל בארוחת בוקר לאדאקית אמיתית ונתחיל בהליכה באחת משמורת הטבע המדהימות והגדולות בהודו שמורת המיס –(Hemis) היום נטפס באיטיות לכיוון פס בגובה 4800 מטר- פס הסטוק לה, נתרשם מהנופים המדהימים של פסגת הסטוק קנגרי המושלגת בגובה 6150 מ' ונרד כל הדרך לנקודת הלינה הבאה שלנו במחנה לילה באמצע שום מקום, בדיוק איפה שבא לנו להיות! יום ארוך ומאתגר, אבל מדהים ביופיו! קידוש של שישי בגובה העננים! (10 ק"מ הליכה, 1000 מ' טיפוס, 600 מ' ירידה, לינה בגובה 4250 מ')

יום שבת 31.8.24- שקט אינסופי

את היום נמשיך להעביר במרחבים העוצמתיים של פארק המיס, במדבר הגבוהה, הבתולי והמדהים שעוטף אותנו. נטפס לעוד פס מהמם ויפה העונה לשם מאהטו לה ונחווה מדבר עוצמתי במרחבי הפרא של לאדאק. שמורת המיס ידועה במגוון עצום של חיות בר שאותם, עם קצת מזל, ננסה לתפוס בעין. החל מנמר השלג המפורסם ועד ליעלים, עזי בר ומרמיטות. לינה באוהלים. (8 ק"מ הליכה, 600 מ' עליה, 600 ירידה, לינה בגובה 4300 מ')

 

יום ראשון 1.9.24- הדרך למטה

לאחר ארוחת הבוקר נרד בנחל קטן ודרמטי כל הדרך לכפר מאהטו. נרד בנחל זורם, חמוד ומדהים ולאט לאט נחזור לציבילזציה. לאחר ההגעה לכפר, ובהתאם לזמנים, נלך לעוד מנזר חשוב ומדהים במרחב הלאדקי ומשם נסע לכפר גיה, על הדרך הראשית בין לה למנאלי. שם נתקלח, נאכל טוב ונתרענן לקראת החלק הבא של הטרק שלנו (11 ק"מ הליכה, 800 מ' ירידה, לינה בכפר גיה בגובה 4100 מ')

יום שני 2.9.24-  הדרך לסיסו

יום נסיעות בן 300 ק"מ, בו נחלוף לאורך אחת הדרכים היפות בעולם- הדרך הראשית מלה למנאלי. לאורך הנסיעה נעצור במעברי הרים מרשימים וקניוני ענק שנראים רק בהימאליה! בשלב מסוים נעבור לטריטוריית הימאצ'ל- פרדש, בה נבלה את המשך המסע שלנו. לקראת ערב נגיע לכפר סיסו, הכפר שהוא בתפר בין ההימאליה המדברית להימאליה הירוקה. (נסיעה של 11 שעות, לינה בגובה 3100  מ')

 

יום שלישי 3.9.24-  נהר ההאמפטה והקרחונים הגדולים

לאחר לילה מטריף במחנה נתחיל את היום בנסיעה בת 3 שעות לכיוון אחד הטרקים המפורסמים ביותר בהודו- טרק ההאמפטה פאס. המסלול היום כולל נוף משגע של קרחונים ומפולות סלעים לאורך נהר האמפטה. נגלה כמה תופעות גיאולוגיות המאפיינות את הרי ההימלאיה. נגלה בלייה בסלע הנוצרת מקרחון, נגלה מפולות הקשורות בקיפאון והפשרה של מים. לינה באוהלים בחניון לילה שה גורו. (סה"כ - 7 ק"מ הליכה, 600 מ' עלייה, 100 מ' ירידה, לינה בגובה 3920 מ')

 

יום רביעי 4.9.24- מעבר האמפטה

יום הליכה שונה וגועש במיוחד. נלך רוב היום במעבר האמפטה- מעין קניון עמוק בין הרים, בו זורם נחל שופע במיוחד. הרכס כולו ירוק ומלבלב במיוחד, ושונה מאוד מהנוף הסלעי אליו התרגלנו בימים האחרונים. לאחר עליה מפרכת לפאס בגובה 4200 מטר נוכל לצפות על פסגת אינדרסן המתנשאת לגובה 6,220 מטרים! לינת לילה באוהלים. (סה"כ 10 ק"מ הליכה, 380 מ' עלייה, 500 מ' ירידה, לינה בגובה 3600 מ')

יום חמישי 5.9.24- דובים ומערות

יום נוסף לאורך נהר ההאמפטה, בו ניכנס לחלקו האקזוטי יותר. נגלה מפלים שוצפים, בהם נעבור על גבי גשרים, ואפילו נלך בתוך הנחל השוצף במקטע מסוים! נמשיך לאורך האחו הירוק של ג'ווארה, ונגלה אזור עמוס במערות קארסטיות, המשמשות את בעלי החיים. אזור זה מפורסם גם באוכלוסיית הדובים הנמצאת בו... אולי נזכה לראות אותם? עם ההליכה נגיע לקו היערות צפופים והעתיקים, לצד מישורי דשא רחבים עד שנגיע ליער צ'יקה, שם נתחיל בנסיעה לכפר ואשישט. לינה בגסטהאוס בואישישט. (סה"כ 10 ק"מ הליכה, 100 מ' עלייה, 900 מ' ירידה)

יום שישי 6.9.24- מנאלי וואשישט

את היום נבלה בעיירה ואשישט, כפר קטן ושקט בסמוך לעיירה המפורסמת מנאלי. ביום זה נבקר במקדש עם מעיינות חמים, מפלים מטורפים ויופי אינסופי. יום מנוחה בין בתי הכפר השוכנים ממש בלב טבע. לילה בואשישט.

יום שבת 7.9.24- בין הכפרים של עמק קולו

היום נקיים יום הליכה בין הכפרים השוכנים בעמק קולו הפסטורלי. נלך ביערות מחטניים, בין נהרות שוצפים והכפרים הקסומים לאורך הדרך. נעצור לצ'אי באחד הכפרים, נשמע עוד על המרחב ההינדוסאיטי לעומת המרחב הטיבטי של לאדאק ונהנה ממרחב ירוק ועוצמתי! נחזור לואשישט להתארגנות, ארוחת פרידה מהאזור ונעלה על אוטובוס לילה שייקח אותנו כל הדרך לדלהי (10 ק"מ הליכה, נסיעת לילה באוטובוס Semi sleeper לדלהי)

יום ראשון 8.9.24- דלהי

נגיע לדלהי לקראת בוקר, נלך לבית מלון וננוח עד לטיסה שלנו בשעות הצהריים המאוחרות.

חשוב לדעת:

 • רמת קושי של החלק הראשון של הטרק- גבוהה מאוד. חלק שני- בינונית גבוהה

 •  רמת הקושי הכללית נקבעת לפי כמה פרמטרים- רמת הקושי של ההליכה, תנאי הלינה, הנסיעות והגובה.

 • בטרק ילווה אותנו צוות מקצועי מקומי הכולל מדריך מקומי ומעטפת לוגיסטית בימי השטח.

 • בטרק זה כלולות טיסות בינלאומיות. הכרטיסים נרכשים על ידינו וכלולים במחיר .

 • לינה על בסיס כלכלה מלאה: 6 לילות בבתי הארחה בחדרים זוגיים. 6 לילות לינה באוהלים במחנות . לילה אחד בלינה משותפת

 • מומלץ להתחסן לקראת הטיול להודו, נא להתייעץ עם מרפאת המטיילים הקרובה לביתכם.

 • יש צורך באשרת כניסה להודו , אנו נסייע לכם בתהליך להנפקת ויזה אלקטרונית.

 • מסלול הטיול עשוי להשתנות בהתאם למזג האוויר והתנאים בשטח בהתאם לצוות המקצועי.

 • הטרק מובטח בקבוצה של מעל 12 אנשים ולא יעלה על 16.

 • כשבועיים לפני הטרק נקיים מפגש קבוצה בו נכיר, נעבור על המסלול וניתן מקום לשאלות.

 • הבטחת ההשתתפות בטרק מותנת בשיחה עם עידן/טל על אופי הטיול ותשלום המקדמה.

 • גיל המטיילים המינימלי- 18

 • על המטייל חלה אחריות מלאה לשמור על ביטחונו האישי, ושל חבריו לקבוצה.

פרטי הרשמה ותשלום

 • מחיר הטיול- 4270 $

 • המחיר כולל- ארגון הטיול, טיסות לדלהי וחזרה, טיסת פנים לעיר לה, ארוחות מתחילת הטיול ועד לסופו, סידורי לינה ולינת שטח, הדרכה של טל ועידן, מדריך הרים מקומי צמוד, מעטפת לוגיסטית צמודה הכוללת פורטרים, הקמת מחנה ומטבח שדה (בימי השטח), הסעות, פעילות אופניים, סיור בעיר דלהי, טיפים לנותני השירותים, דמי כניסה לשמורות טבע, תיאומים מול הגורמים השונים, ליווי מרגע ההרשמה ועד סוף הטיול.

 • המחיר לא כולל- אוכל מלבד המצוין מעלה, ביטוח נסיעות, שתייה קלה בארוחות, ויזה להודו (30 דולר), הוצאות אישיות, טיפ למדריך המקומי.

 • מחיר כרטיס הטיסה מורכב מבסיס + מיסים ודלק. רכיבי המיסים והדלק נכונים לפברואר 2024 ויכולים להשתנות עד למועד הכרטוס. כל שינוי במחיר מיסי הנמל יחול על המטייל.

 • מספר המקומות מוגבל ל-16 בלבד. ההשתתפות בטרק מובטחת לאחר שיחת התאמה ותשלום המקדמה.

 • הטיול מובטח בהשתתפות של 13 מטיילים ומעלה.

נתוני הטרק

 •  רמת קושי כללית- גבוהה 

 • סה"כ מרחק- 80 ק"מ.

 • 7 לילות תחת קורת גג (אחת בלינה משותפת)

 • 6 לילות שטח מדוגמות!

 • תוכנית מיוחדת הנתפרה ונרקמה מידע ואהבה להודו.

 • טרק ייחודי בגבהים הנעים בין 3500-4900 מ'

 • פעילות רפטינג.

 • טרק מדהים בין הטבע, הנופים האנושיים והאוכל המקומי.

מדיניות ביטולים

 • החל מ-24 שעות לאחר תשלום המקדמה אין החזר עמלת אשראי של המקדמה (2%).

 •  מ-60 יום לפני תאריך היציאה אין החזר של המקדמה. 

 •  מ-40 יום לפני תאריך היציאה אין החזר על כרטיסי הטיסה והמקדמה.

 • מ-25 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של  $3300.

 • אין החזר כספי החל מ-15 ימים לפני תאריך היציאה.

Anchor 1
טופס רשימת המתנה

שימו ❤️- זהו טופס התעניינות, מילוי הטופס אינו מחייב ואינו מבטיח השתתפות.  לאחר מילוי הטופס תקבלו מייל ובו כל הפרטים המשלימים. כמו כן, ניצור אתכם קשר טלפוני

תודה על ההרשמה, נעדכן אם יתפנה מקום!

bottom of page