top of page
india2023group17 (1).jpg

דרגת קושי- בינונית גבוהה 

ריבר ריקשה טרק בהודו
13-26.1.24

בהדרכת אורי עמית 

קרלה- ע"פ המיתולוגיה, היא ארצו של האלוהים, שבאבחת גרזן קרע בה נהרות, הרים ועמקים ויצר את אחת המדינות המרתקות והיפות בהודו. ארץ בה היהדות, הנצרות גרים בכפיפה, בה הרים גבוהים ומיוערים גולשים אל מטעי התה וההל וממשיכים אל שדות האורז ואל עצי הקוקוס שלחוף האוקיינוס ההודי והים הערבי. ארץ של תבלינים, טעמים, ריחות משכרים והכנסת אורחים שאין כדוגמתה. נשוט בסירות נהר ונחקור את הבקווטרס, נצא למסע באוטו-ריקשה לאורך נהר המינצ׳אלי, נטרק בשמורות טבע, נחפש פילים, ביזונים ולהקות קופים, נעפיל לפסגות הרים, נתרשם מהתרבות המקומית, נתענג על המטבח המגוון ונישן בבתי אירוח מקומיים, בדגש על מקומות שמרוחקים מאזורי התיירות. כל זאת בניסיון להכיר לעומק כיצד חיים תושבי האיזור. במהלך המסע נלמד על ההיסטוריה המקומית וכיצד תנאי השטח ואתגרי האקלים מעצבים את מקורות הפרנסה ומשפיעים על הארכיטקטורה, התרבות והמטבח המקומי. נשמע טוב? הצטרפו אלינו ונתראה על ההר!

כל מה שאתם צריכים לדעת

יום שבת- ראשון 13-14.1.24

ניפגש בשדה התעופה בטיסת צהרים לקוצ'י. ננחת בשעות הלילה הקטנות של ה14.1.24. נשתה צ'אי קטן של בוקר ונתחיל בנסיעה לכיוון "הבקווטרס" (Backwaters) של קרלה. מערכת עצומה של דרכי מסחר ימיות המורכבות מתעלות, לגונות ונהרות שוצפים הנשפכים לאוקיינוס- אין דבר דומה לבקווטרס של קרלה בעולם. מסביב למערכת המים האדירה הזו התפתחה תרבות מיוחדת של התיישבות, חקלאות ואורח חיים אותם נחקור ביומיים הראשונים שלנו בהודו. 

את יומנו הראשון נעביר בהליכה רגועה בכפר בו נלון ובשיט קיאקים בין תעלות. פתיח מושלם לטיול בהודו! את הלילה נבלה בכפר הדייגים קיינקארי בהום סטיי משפחתי צנוע וקסום ונהנה ממטעמי המטבח המקומי.

 

יום שני 15.1.24

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום שייט והליכות בבקווטרס ממש כמו המקומיים. נעלה על סירות נהר ונשוט לאיטנו בין התעלות הקטנות והגדולות, נתרשם ממערכות המים, הטבע והחיים באזור. נשוטט בין כפרים קטנים בהם נכיר את אורח חייהם של המקומיים ונתרשם מתוצרתם. נלך בין שדות אורז אדירים ושקט אינסופי. נבקר במקדשים ובכנסיות ואם נצליח גם נטעם אלכוהול מקומי המופק מקוקוס וייחודי לאיזור. נלמד גם על שינויי האקלים, הכלכלה והפוליטיקה המקומית ואיך הם משפיעים על החיים במקום ונחזור בדיוק בזמן לצ'אי מול הנהר ולעוד לילה אצל המשפחה שהספקנו להכיר. יום מיוחד וייחודי.

 

יום שלישי 16.1.24

היום נתחיל את החלק הבא שלנו בטיול- מסע של יומיים באוטו-ריקשה. ריקשה היא מונית קטנה על שלושה גלגלים והיא חלק בלתי נפרד מהתרבות של הודו ואחד מאמצעי התחבורה הפופלריים במזרח אסיה. נתחלק לזוגות, נעמיס את הציוד ונתחיל בנסיעה דרך הצירים המפותלים לאורך נהר המינצ'אלי.  בדרך נעצור במפלי מים מרשימים, נקודות נוף, חוות תבלינים מיוחדות, יערות עצי אורן ומטעי גומי. לא נקפח גם את ההליכה ברגל ולפני הגעתנו למלון נצא לטרק קצר ומרגש בו נגלה תבלינים חדשים, נחקור בריכות סודיות ונהנה מהנוף. לינה בין מטעי התה במלון מקסים. (90 ק"מ נסיעה בריקשה, 5 ק"מ הליכה)

 

יום רביעי 17.1.24

נמשיך על האוטו-ריקשה ונעזוב את מקורות הנהר בדרכנו אל ההרים הגבוהים. את היום נעשה בדרכים צרות מפותלות בין מטעי התה וההל. נעצור בכפרים מקומיים ובתחנות לאורך הדרך  כדי להתרשם מהנוף וללמוד על הקשר בין כלכלה, קהילה ושינויי האקלים. נישן בתוך מטע הל (צ'אי מישהו?) וניפרד מהאוטו ריקשה שלקח אותנו עד כאן ומהנהגים המסורים. לינת אוהלים במחנה בלב מטעי הל ופלפל שחור. (90 ק"מ מסע בריקשה)

 

יום חמישי 18.1.24

נעזוב את כלי התחבורה המקומיים ונחל במסענו הרגלי במעלה הרי הגאט המערביים דרך העננים. היום הזה ייקח אותנו מעלה מעלה מעל שדות התה והגבעות מכוסות הערפל דרך יערות, מרבדי דשא וצוקים נישאים. מהפסגה גם נוכל להתפעל מנופי המדינה השכנה, טאמיל נאדו, להתרשם מטורבינות הרוח הענקיות שמספקות חשמל מאנרגיה מתחדשת ואם יתמזל מזלנו, גם לצפות בפיל. את היום נסיים בארוחת ערב ובלינה בבית הארחה מקומי אל מול מליון כוכבים. (סה"כ 13 ק"מ הליכה)

יום שישי 19.1.24

היום הזה יעמוד בסימן אנשים ובע"ח. נמשיך ונטייל בין מטעי תבלינים, שרכים ועצי ענק שמתנשאים עד השמיים. נבקר בשמורת טבע ייחודית, שבה אם יתמזל מזלנו, נצפה בקופים, ביזונים, צבאים ועוד שורה ארוכה של חיות מחמד ונהנה מנופים מרהיבים לאורך המסלול. ביום זה גם נקבל חותלות, לא נגד גשם, אלא נגד עלוקות שצצות מכל מקום והופכות את החוויה לביקור בג'ונגל של ממש (זה באמת גו'נגל!!)!. נסיים בהקפצה ובלינה וקבלת שבת במלון מפנק בין מטעי תה. (סה"כ 15 ק"מ הליכה) 

יום שבת 20.1.24

אחרי הפתעת בוקר מוקדמת וארוחת בוקר מפנקת, נצא בהליכה רגועה בדרך אל מונאר, כפר הודי ססגוני ומבולגן וגם עיירת נופש מדהימה ( כן, בהודו הכל אפשרי ).  נעבור בין שדות תה ונעפיל אל רכסי הרים בטרק שכולו מוקדש לתרבות התה. נתוודע לטאטא- הענק ההודי שכבש את שוק התה, נלמד להבין את ההבדל בין תה שחור, ירוק ולבן, נכיר את הסגולות והשימושים השונים ולקראת ערב נבקר בבזאר של מונאר, נטעם מכל הבא ליד, ונהנה מערב מקומי בעיירה. לינה במלון שקט בלב מונאר הרועשת. (סה"כ הליכה כ 14 ק"מ)

יום ראשון 21.1.24

את היום נתחיל בהקפצה לכיוון יום "אלפיני" מעניין ביותר! נטפס לפסגת מיספולימאלה, ההר השני בגובהו בגאטים המערביים בגובה 2640 מטר, יום ארוך של הליכה ובסופו נהנה מנופים מרהיבים המשקיפים למרחבי אין סוף מכוסים ערפל. נסיים את היום בלב שמורת פילים סביב המדורה ונישן בלודג אקולוגי ובסיסי גבוה מעל העננים וקרוב אל השמיים  ( סה"כ 15 ק"מ הליכה) 

יום שני 22.1.24

זריחה מרהיבה, שמיים גדולים, יערות, פרחים, מפלים, פלגי מים  ונופים שנמשכים עד קצה העולם ילוו את דרכנו ביום השני של הטרק על המיספולימאלה. יום ארוך שכולו בסימן ירידה ובסופו נסיעה בדרכים מפותלות לעבר טאטקד- גן עדן המוכר למתי מעט ומרכז עולמי לצפייה בציפורים. נסיים את היום במקלחת חמה ובארוחה טובה בגלמפינג מפנק על גדת נהר (סה"כ 15 ק"מ הליכה )

יום שלישי 23.1.24

טאטקד יושבת בין ההרים הגבוהים והמישורים הגדולים, במקום בו הלחות עולה, הנהרות מתרחבים והיער הופך טרופי. נצא לשייט קייקי בין לגונות, נטרק בין עצי הענק וגם נצא לסיור בכפר הסמוך. ערב שקט, שקיעה מול הנהר ומופע מרהיב של להקות ציפורים בדרכן אל שנת הלילה ילוו אותנו בלילה השני במקום (שייט קיאקים ו-5 ק"מ הליכה)

יום רביעי 24.1.24

אחרי נסיעה קצרה נצא מהיערות והנהרות ונחזור אל חוף הים והאוקיינוס כדי לתת מנוחה לגוף ולנפש. את היום הזה נעביר על ערסל בין עצי הקוקוס, בשתייה של מיצי פירות, בשחייה בחוף ובהתענגות על האוכל המקומי תוך בהייה בדייגים המקומיים, ברוכלים שעל החוף ובגלים. אנחנו במרמארי, אחד מהחופים הטובים בעולם לרביצה על ערסלים ע"פ הנשיונל גאוגרפיק (זה הם אמרו, אנחנו רק מביאים אתכם לשם), לקראת ערב נצא להליכת שקיעה בחוף ולסיור דייגים. לילה בריזורט על המים.

יום חמישי 25.1.24

את היום שלפני הטיסה נקדיש לקוצ'י- העיר בה התחלנו את המסע. נתבשם פעם אחרונה מהריחות, הטעמים, הקולות והמראות של הנמל ההומה וניפרד מהבקווטורס. נבקר גם בבית הכנסת של הקהילה היהודית העתיקה ובטיילת לאורך החוף,

נעשה שופינג של מזכרות ונאכל ארוחת ערב מפוארת לסיום.

יום שישי 26.1.24

טיסה לילה כל הדרך לישראל....

.

חשוב לדעת:

 • בטרק ילווה אותנו צוות מקצועי מקומי הכולל מדריך מקומי ומעטפת לוגיסטית בימי השטח.

 • לינה על בסיס כלכלה מלאה: 9 לילות בבתי הארחה ומלונות בחדרים זוגיים. 2 לילות לינה באוהלים באתרי לינה מוסדרים. לילה באתר גלמפינג מוסדר.

 • מומלץ להתחסן לקראת הטיול להודו, נא להתייעץ עם מרפאת המטיילים הקרובה לביתכם.

 • יש צורך באשרת כניסה להודו אנו נסייע לכם בתהליך להנפקת ויזה אלקטרונית.

 • יש צורך למלא הצהרת בריאות לפני הכניסה להודו. אנחנו נסייע לכם בתהליך הנפקת המסמך.

 • מסלול הטיול עלול להשתנות בהתאם למזג האוויר והצוות המקצועי בשטח.

 • הטרק מובטח בקבוצה של מעל 11 אנשים ולא יעלה על 16.

 • כשבועיים לפני הטרק נקיים מפגש קבוצה בו נכיר, נעבור על המסלול וניתן מקום לשאלות.

 • בטרק זה כלולות טיסות. הכרטיסים נרכשים על ידינו וכלולים במחיר.

 • הבטחת ההשתתפות בטרק מותנת בשיחה עם איתנו על אופי הטיול ותשלום המקדמה.

 • תודה רבה לולדימיר פופוב על התמונות מהמסע הקודם!

פרטי הרשמה ותשלום

 • מחיר הטרק- 4390$

 • המחיר כולל- ארגון הטיול, טיסות לקוצ׳ין וחזרה, ארוחות מתחילת הטיול ועד לסופו, סידורי לינה ולינת שטח, הדרכה של אורי, מדריך הרים מקומי צמוד, מעטפת לוגיסטית צמודה הכוללת העברת ציוד, הקמת מחנה ומטבח שדה (בימי השטח), הסעות, מסע ריקשות, דמי כניסה לשמורות טבע, מפגש הכנה,  תיאומים מול הגורמים השונים, ליווי מלא מרגע ההרשמה ועד סוף הטיול.

 • המחיר לא כולל- אוכל מלבד המצוין מעלה, ביטוח נסיעות, שתייה קלה בארוחות, בדיקות קורונה לפי דרישה, ויזה להודו (25 דולר), הוצאות אישיות, טיפ למדריך המקומי.

 • מחיר כרטיס הטיסה מורכב מבסיס + מסים ודלק. רכיבי המסים והדלק נכונים ליולי 2023 ויכולים להשתנות עד למועד הכרטוס. כל שינוי במחיר מיסי הנמל יחול על המטייל.

 • מספר המקומות מוגבל ל-16 משתתפים. ההשתתפות בטרק מובטחת במעמד תשלום המקדמה.

 • הטיול מובטח בהשתתפות של 11 מטיילים ומעלה. המחיר ל- 11-13 מטיילים בתוספת 200$.

פרטים נוספים

 • עשויים להיות שינויים במסלול בהתאם לשינויי מזג האוויר ושיקולי המדריך בשטח. אנא הבנתכם.

 •  על המטייל חלה אחריות מלאה לשמור על ביטחונו האישי, ושל חבריו לקבוצה.

 • ההשתתפות בטיול היא מתחילתו ועד סופו. אין  אפשרות השתתפות בפרק זמן חלקי מתוך הטיול.

 • גיל המטיילים המינימלי הינו 18.

נתוני הטרק

 •  רמת קושי- בינונית-גבוהה

 • סה"כ מרחק- 82 ק"מ ב-5 ימי הליכה מלאים + 7 ימי פעילות משולבת הליכה, ריקשה וקייאקים.

 • 9 לילות תחת קורת גג

 • 3 לילות שטח מדוגמות!

 • מסע ריקשות ייחודי

 • מסע מיוחד לאורך הנהרות הגדולים של קרלה

 • טרק מדהים בין הטבע, הנופים האנושיים והאוכל המקומי.

מדיניות ביטולים

 • החל מ-24 שעות לאחר תשלום המקדמה אין החזר עמלת אשראי של המקדמה (2%).

 •  מ-70 יום לפני תאריך היציאה אין החזר של המקדמה. 

 •  מ-50 יום לפני תאריך היציאה אין החזר על כרטיסי הטיסה והמקדמה.

 • מ-25 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של  $3500.

 • אין החזר כספי החל מ-14 ימים לפני תאריך היציאה.

Anchor 1
טופס הרשמה

שימו ❤️- זהו טופס הרשמה והתעניינות, מילוי הטופס אינו מחייב ואינו מבטיח השתתפות. לאחר מילוי הטופס תקבלו מייל ובו כל הפרטים המשלימים

תודה רבה על ההרשמה, מייל בדרך אליך!

bottom of page