top of page
IMG_20191104_135158.jpg

דרגת קושי- בינונית גבוהה 

ריבר ריקשה טרק בהודו
ינואר 2024

בהדרכת אורי עמית 

קרלה- ע"פ ההינדואיזם, היא ארצו של האלוהים, שבאבחת גרזן קרע בה נהרות, הרים ועמקים ויצר את אחת המדינות המרתקות והיפות בהודו. ארץ בה היהדות, הנצרות וההינדואיזם גרים בכפיפה, בה הרים גבוהים ומיוערים גולשים אל מטעי התה וההל וממשיכים אל שדות האורז ואל עצי הקוקוס שלחוף האוקיינוס ההודי והים הערבי. ארץ של תבלינים, טעמים, ריחות משכרים והכנסת אורחים שאין כדוגמתה. נשוט בסירת נהר ונחקור את ה-Backwaters, נצא למסע באוטו-ריקשה לאורך נהר המינצ'אלי, נטרק בשמורות טבע, נחפש פילים, ביזונים ולהקות קופים, נעפיל לפסגות הרים, נתרשם מהתרבות המקומית, נתענג על המטבח המגוון, נישן בבתי אירוח מקומיים ונתרחק מאזורי התיירות  כדי להכיר לעומק כיצד חיים תושבי האזור. במהלך המסע נלמד על ההיסטוריה המקומית וכיצד תנאי השטח ואתגרי האקלים מעצבים את מקורות הפרנסה ומשפיעים על הארכיטקטורה, התרבות והמטבח המקומי. נשמע טוב? הצטרפו אלינו ונתראה על ההר!

כל מה שאתם צריכים לדעת

יום 1

ניפגש בשדה התעופה בטיסת צהרים לקוצ'י. ננחת בשעות הלילה הקטנות של ה-22.1 ומיד נתחיל בנסיעה לכיוון "הבקווטרס" (Backwaters) של קרלה. המים מגיעים מהרי הגהט המערביים (בהם נקיים את הטרק) ורגע לפני שהם נשפכים לאוקיאנוס הם יוצרים מערכת עצומה של נהרות, לגונות ודרכי מסחר ימיות. אין דבר דומה לבקווטרס של קרלה בעולם. מסביב למערכת המים האדירה הזו התפתחה תרבות מיוחדת של התיישבות, חקלאות ואורח חיים אותם נחקור ביומיים הראשונים שלנו בהודו. את יומנו הראשון נעביר בהליכה רגועה בכפר בו נלון ובשיט קיאקים. פתיח מושלם לטיול בהודו! את הלילה נבלה בכפר הדייגים קיינקארי בהום סטיי משפחתי צנוע וקסום.

יום 2

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום שייט והליכות בבקווטרס ממש כמו המקומיים. נעלה על סירות קאנו ונשוט לאיטנו בין התעלות הקטנות והגדולות, נתרשם ממערכות המים, הטבע והחיים באזור. נעצור ונלך בין כפרים קטנים בהם נכיר את אורח חייהם של המקומיים ונתרשם מתוצרתם. נלך בין שדות אורז אדירים ושקט אינסופי. נכיר את השווקים הצפים ונבקר במקדשים. נלמד גם על שינויי האקלים, הכלכלה והפוליטיקה המקומית כהכנה להמשך הטיול ונחזור בדיוק בזמן לצ'אימול הנהר ולעוד לילה אצל המשפחה שהספקנו להכיר. יום מיוחד וייחודי.

 

יום 3

היום נתחיל את החלק הבא שלנו בטיול- מסע של יומיים באוטו-ריקשה. ריקשה היא מונית קטנה על שלושה גלגלים והיא חלק בלתי נפרד מהתרבות של הודו ואחד מאמצעי התחבורה הפופלריים במזרח אסיה. נתחלק לזוגות, נעמיס את הציוד ונתחיל בנסיעה דרך הצירים המפותלים לאורך נהר המינצ'אלי.  בדרך נעצור במפלי מים מרשימים, נקודות נוף, חוות תבלינים מיוחדות, יערות עצי אורן ומטעי תה. לא נקפח את ההליכה ברגל ומיד עם הגעתנו למחנה נלך לחקור את האזור. נרד לנהר מרשים ונשחה לנו בהנאה. לינה באוהלים במחנה מבודד עם נוף מדהים. (90 ק"מ נסיעה בריקשה, 5 ק"מ הליכה)

 

יום 4

נעלה על האוטו-ריקשה ונעזוב את מקורות הנהר בדרכנו אל ההרים הגבוהים. את היום נעשה בדרכים צרות מפותלות בין מטעי התה וההל. נבקר גם בסכר הגדול ביותר בדרום הודו כדי להתרשם מהנוף וללמוד על הקשר בין כלכלה, קהילה ושינויי האקלים. נישן בתוך מטע הל (צ'אי מישהו?) וכאן גם ניפרד מאוטו ריקשה שלקח אותנו עד כאן. לילה בגסטהאוס צנוע. (90 ק"מ מסע בריקשה)

 

יום 5

נעזוב את כלי התחבורה המקומיים ונחל במסענו הרגלי במעלה הרי הגאט המערביים. היום הזה ייקח אותנו מעלה מעלה מעל שדות התה והגבעות מכוסות הערפל דרך יערות ומרבדי דשא. מהפסגה גם נוכל להתפעל מנופי המדינה השכנה, טאמיל נאדו ולהתרשם מטורבינות הרוח הענקיות שמספקות חשמל מאנרגיה מתחדשת. את היום נסיים בארוחת ערב ובלינה בבית הארחה מקומי בלב מטע הל ואל מול הכוכבים. (סה"כ 13 ק"מ הליכה)

 

יום 6

היום הזה יעמוד בסימן אנשים ובע"ח. נבקר בשמורת טבע ייחודית, שבה אם יתמזל מזלנו, נצפה בפילים, ביזונים, צבאים ועוד שורה ארוכה של חיות מחמד. ביום זה נקבל חותלות, לא נגד גשם, אלא נגד עלוקות שצצות מכל מקום והופכות את החוויה לביקור בג'ונגל של ממש (זה באמת גו'נגל!!)! בדרך נבקר גם בשורה של כפרים לאורך הדרך כדי ללמוד ולהתרשם מהחיים המקומיים. לינה וקבלת שבת במחנה אל מול נופי השמורה המדהימה. (סה"כ 15 ק"מ הליכה)

 

יום 7

נמשיך את היום במסענו אל "יער הפרפרים"  (השם מרמז על החוויה) בדרכנו אל אגם ארנגרגל. לאחר מכן נלך בין שדות תבלינים ומטעי תה, בדרך למעלה אל הנופים המשוגעים נגלה כי לצערנו מטעי התה פינו את מקומם של העצים העתיקים, אך מצד שני פתחו את הנוף ויצרו נוף פסטורלי. נלמד להבין את ההבדל בין תה שחור, ירוק ולבן  ונכיר את הסגולות והשימושים השונים של תבליני קרלה למינהם. לינה במחנה (סה"כ 14 ק"מ הליכה)

יום 8

את היום נעשה בהליכה מתונה מטה בדרך אל מונאר, עיירת נופש מדהימה בין מטעי התה. נתחיל את היום בטיפוס אל פסגת צוקראמודי כדי להנות מהנוף הנפלא של ההרים וכשנרד מהפסגה, לאחר 4 ימי טרק ללא כלי תחבורה, ניפגש עם הרכב ונסע כל הדרך למונאר לסיור בעיירה, בשווקיה, מטעמיה ומקדשיה. לילה במונאר. (סה"כ 7 ק"מ הליכה)

 

יום 9

את היום נתחיל בהקפצה לכיוון יום "אלפיני" מעניין ביותר! נטפס לפסגת מיספולימאלה, ההר השני בגובהו בגאטים המערביים בגובה 2640 מטר, יום ארוך ובסופו נהנה מנופים מרהיבים המשקיפים למרחבי אין סוף מכוסים ערפל. נסיים את היום בהקפצה חזרה למונאר לעוד לילה של חוויות וסעודה מקומית טובה. (סה"כ 18 ק"מ הליכה)

 

יום 10

נצא ממונאר לעבר טאטקד, מדובר בגן עדן המוכר למתי מעט. ביום זה נחל במגמת ירידה מההרים הגבוהים בחזרה לכיוון המישורים. נעצור בדיוק בשיפולי ההר במקום בו הלחות עולה, הנהרות מתרחבים והיער הופך טרופי. נגיע לריזורט מפנק (גלמפינג) נשים את הציוד שלנו ונקיים הליכות ושייט קיאקים לאורך הנהר המטריף. מקום זה מהווה מרכז עולמי לצפייה בציפורים וטבע ייחודי. (שייט קיאקים ו-5 ק"מ הליכה)

 

יום 11

אחרי נסיעה קצרה נצא מהיערות והנהרות ונחזור אל החוף הים והאוקיינוס. את היום הזה נעביר במנוחה על ערסל בין עצי הקוקוס, בשתייה של מיצי פירות, בביקור בשוק ובכפר ובהתענגות על האוכל המקומי תוך בהייה בדייגים המקומיים, ברוכלים שעל החוף ובגלים. אנחנו במארמאי, אחד מהחופים הטובים בעולם לרביצה על ערסלים ע"פ הנשיונל גאוגרפיק (זה הם אמרו, אנחנו רק מביאים אתכם לשם), לקראת ערב נצא להליכת שקיעה בחוף. לילה בריזורט על המים.

יום 12

את היום שלפני הטיסה נקדיש לקוצ'י- העיר בה התחלנו את המסע.  נתבשם פעם אחרונה מהריחות, הטעמים, הקולות והמראות של הנמל ההומה, נבקר גם בבית הכנסת של הקהילה היהודית העתיקה ונאכל ארוחת ערב מפוארת לסיום.

יום 13

טיסה לילה כל הדרך לישראל....

חשוב לדעת:

 • בטרק ילווה אותנו צוות מקצועי מקומי הכולל מדריך מקומי ומעטפת לוגיסטית בימי השטח.

 • לינה על בסיס כלכלה מלאה: 6 לילות בבתי הארחה בחדרים זוגיים. 5 לילות לינה באוהלים באתרי לינה מוסדרים.

 • מומלץ להתחסן לקראת הטיול להודו, נא להתייעץ עם מרפאת המטיילים הקרובה לביתכם.

 • יש צורך באשרת כניסה להודו אנו נסייע לכם בתהליך להנפקת ויזה אלקטרונית.

 • יש צורך למלא הצהרת בריאות לפני הכניסה להודו. אנחנו נסייע לכם בתהליך הנפקת המסמך.

 • מסלול הטיול עלול להשתנות בהתאם למזג האוויר והצוות המקצועי בשטח.

 • הטרק מובטח בקבוצה של מעל 11 אנשים ולא יעלה על 16.

 • כשבועיים לפני הטרק נקיים מפגש קבוצה בו נכיר, נעבור על המסלול וניתן מקום לשאלות.

 • בטרק זה כלולות טיסות. הכרטיסים נרכשים על ידינו וכלולים במחיר.

 • הבטחת ההשתתפות בטרק מותנת בשיחה עם עידן/אורי על אופי הטיול ותשלום המקדמה.

פרטי הרשמה ותשלום

 • בקרוב

פרטים נוספים

 • עשויים להיות שינויים במסלול בהתאם לשינויי מזג האוויר ושיקולי המדריך בשטח. אנא הבנתכם.

 •  על המטייל חלה אחריות מלאה לשמור על ביטחונו האישי, ושל חבריו לקבוצה.

 • ההשתתפות בטיול היא מתחילתו ועד סופו. אין  אפשרות השתתפות בפרק זמן חלקי מתוך הטיול.

 • גיל המטיילים המינימלי הינו 18.

נתוני הטרק

 •  רמת קושי- בינונית-גבוהה

 • סה"כ מרחק- 72 ק"מ ב-5 ימי הליכה מלאים

 • 6 לילות תחת קורת גג

 • 5 לילות שטח מדוגמות!

 • מסע ריקשות ייחודי

 • מסע מיוחד לאורך הנהרות הגדולים של קרלה

 • טרק מדהים בין הטבע, הנופים האנושיים והאוכל המקומי.

מדיניות ביטולים

 • החל מ-24 שעות לאחר תשלום המקדמה אין החזר עמלת אשראי של המקדמה (2%).

 •  מ-60 יום לפני תאריך היציאה אין החזר של המקדמה. 

 •  מ-40 יום לפני תאריך היציאה אין החזר על כרטיסי הטיסה והמקדמה.

 • מ-20 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של  $3000.

 • אין החזר כספי החל מ-10 ימים לפני תאריך היציאה.

Anchor 1
טופס הרשמה לעונה הבאה

שימו ❤️- לאחר מילוי הטופס פרטייך יירשמו במערכת. פרטים נוספים לגבי הטיול הבא יישלחו אלייך מייד עם פתיחת ההרשמה. הרשמה מוקדמת תזכה אותך בהנחה לטיול הבא (:

תודה רבה על ההרשמה, פרטים נוספים לגביי פתיחת הרשמה יישלחו אלייך בקרוב

bottom of page