top of page
Vietnam farmer Bearing seedlings of rice to plant, Asian farmer Bearing rice seedlings on

דרגת קושי- גבוהה 

המשלחת אל לב ויטנאם
4-19.3.25

בהדרכת אורי עמית ודניאל אתיה

אין שום מסע כזה, בשום מקום בעולם, נקודה.

לקחנו את ההכי אקסטרים, הכי מגוון, הכי רחוק, הכי מפתיע, הכי פרוע, הכי יפה והוספנו עוד קצת …ועוד קצת…

וולקום טו ויאטנם אקספדישן- משלחת גילוי אל ארץ מרגשת, תרבויות מרתקות ונופים מפעימים בדרכים לא סלולות..

נתחיל במסע של 3 ימים אל בטן האדמה בטרק מערות מאתגר שנפתח לאחרונה. נמשיך בביקור ב"אמזונס של מזרח אסיה" ונחפש פילים וקופים בג'ונגלים בסכנת הכחדה. נלמד על העבר, ההווה והעתיד במסע לאורך ה"הו צ'י-מין טרייל"- הדרך הסודית של מלחמת וויאטנם. נטרק בין שדות אורז, שבטים מקומיים נהרות ויערות-עד במסלול תרבותי שבנינו במיוחד בשבילכם. נחתור בין מפרצים באיים נידחים שעד לא מזמן היו סגורים לתיירות חוץ וגם נסיים במסע קולינארי בהאנוי הבירה - אין, לא היה, ולא יהיה!

בים, באוויר וביבשה. בהומסטיי, באוהל, בתוך מערה. על חוף הים, על גדת נהר אבל גם במלונות בוטיק. בשחייה, בטיפוס, בהליכה ובסנפלינג. בסירה, בקייאק, ברפסודת במבוק אבל גם ברכבת לילה מפנקת ובמיניבוס ממוזג איפה שחייבים. 

וייטנאם אקספדישן, היר ווי קום !

ויטנאם אקספדישן הוא מסע מרגש שאנחנו עובדים עליו כבר למעלה משנה ויש בו לא מעט חלקים שבנינו, תפרנו וסגרנו עם החברים שלנו בויטנאם כדי להבטיח את החוויה האותנטית והייחודית ביותר במקומות שלא ראו תיירים.

​כדי לשמור על החוויה ולא להפוך אותה ל"שביל החומוס" שעובר מפה לאוזן אנחנו מפרסמים תקציר של המסלול

אהבתם ? הירשמו ונשמח לשלוח לכם באופן אישי את המסלול המפורט.

תקציר המסלול:

יום 1-2 ברוכים הבאים לוייטנאם!
ניפגש ביום שבת לטיסת לילה לכיוון האנוי - בירת וייטנאם וננחת למחרת בעיר הסואנת, הצבעונית המבולגנת לקפה ויאטנמי ראשון ולארוחה מקומית ברחוב רגע לפני שנעלה על רכבת הלילה המפנקת בדרכנו ל"דונג הוי"  שעל הים המזרחי ואל תחילת המסע.
(לינה ברכבת לילה, סופט סליפר , 500 ק"מ )


יום 3 בירת המערות של העולם
מוקדם בבוקר נצא מתחנת הרכבת בדרכנו "אל פונג- נה": עיירה מרהיבה על שפת נהר, גן עדן של הרפתקאות וגם בירת המערות של העולם. את היום הראשון בשטח נקדיש להתאקלמות והיכרות עם המקום. נטייל בכפר, נתרגש מהנוף, גם נצא להליכה קצרה בג'ונגל במסלול העובר בין מפלים קסומים ובריכות צלולות. נסיים את הערב בחגיגה של אוכל ומשקאות מקומיים, לילה טוב…
(7 ק"מ הליכה, לינה בהום-סטיי)

יום 4 מסע אל בטן האדמה
מתחילים הכי גבוה כדי לרדת הכי נמוך- וולקום אל הטייגר קייב אקספדישן: טרק המערות המבודד והאותנטי ביותר בוייטנאם. מסע של 3 ימים בין מערות ענק, ג'ונגלים פראיים, בריכות צלולות ונהרות תת קרקעיים. ואתם יודעים מה ? פחות אנשים הגיעו לכאן מאשר אל פסגת האוורסט ( מצד שני, זה גם פחות מסוכן ). נקום מוקדם בבוקר, נארגן את הציוד ונצא למסע שטח בלב הג'ונגל בדרכנו אל מערת הנמר. שם, הרחק מכל פינה מוכרת, נמצא הפתח העצום של המערה אליו נגיע אחר הצהריים, משם נמשיך בשחייה של 300 מטר היישר אל הקמפינג סייט. 
הצוות המקומי ימתין לנו עם ארוחת ערב מפנקת ואת הלילה נבלה בלב מערה תחת ה"קונג קולפס".
(10 ק"מ הליכה, 300 מטר שחייה, לינה בקמפינג)

יום 5 המשלחת חוקרת
אם לא הספקתם לתת מבט אתמול בערב אז בוקר טוב- התעוררתם אל "קונג קולפס"  אחד הבולענים הגבוהים בעולם ואתם, בתחתיתו מתעוררים לתוך טבע משוגע שלא חשבתם שקיים. 
עכשיו, דמיינו 450 מטר ( הגובה של ארובות תחנת הכוח בחדרה פלוס מגדל עזריאלי מלמעלה) והופ, קיבלתם את התמונה…
את היום  נבלה בהליכה באור ובחושך בין מערות ויערות ומראות שכאילו נלקחו מסיפורי אגדה- נטיפים וזקיפים ענקיים, בריכות טורקיז צלולות, נחלים תת קרקעיים זורמים ג'ונגלים פראיים שגדלים מתחת לאדמה והכל ביחד יוצר אקו-סיסטם עדין ומופלא. 
נטפס, נזחל, נטרק, נשחה ונבלדר מעל ומתחת לאדמה ונסיים את היום המאתגר בלינת אוהלים וארוחת ערב בלב יער קדום שגדל בתוך מערה.
(טרק 7 ק"מ, לינה במערה באוהלים)

יום 6 חוזרים לנשום אוויר
נשכים קום, ניפרד מהנוף החייזרי של המערות ונצא דרך ה"הנג פיג'מי"- המערה הרביעית בגודלה בעולם אל חלקו האחרון של טרק המערות- מסע בג'ונגל שייקח אותנו בין הרים, נהרות ועמקים בדרכנו חזרה אל מקום בני אדם. הליכה מאתגרת בתנאים משתנים, ארוחת צהריים בשטח, איסוף והקפצה חזרה אל "פונג-נה" ובירות קרירות כדי לרענן את עצמנו אחרי 3 ימים. את הערב נבלה בהום סטיי בהתאוששות ושיתוף תמונות.
(הליכה בג'ונגל 11 ק״מ,לינה בהום-סטיי )

יום 7 בין עבר להווה על הו צי מין טרייל
הו צ׳י מין טרייל- אחת הדרכים ההיסטוריות המרתקות ואולי גם היפות בעולם מחכה לנו היום. מה שפעם הייתה דרך נידחת וסודית בג'ונגלים של וייטנאם בה הבריחו ציוד וכלי נשק מהצפון לדרום הפכה להיות כביש הומה בסחורות ובאנשים ומסלול חובה למבקשים להכיר את ההיסטוריה והתרבות המקומית. נעצור בכפרים, נבקר באתרי זיכרון, נלמד על העבר וההווה  וניסע בדרכים מפותלות בתוך הג'ונגל בדרכנו אל "פו-לונג" ושדות האורז (נסיעה בסליפר' 420  ק"מ, לינה בהום-סטיי)

 

יום 8-10 שדות של אורז
"פו לונג"- שמורת טבע מיוחדת זו חרטה על דגלה לשמר נופים, תרבויות ואנשים. זו גלויה של הרים ועמקים, נהר מתפתל וכפרים הפזורים לאורכו ומשמרים את אותו אורח החיים משך מאות בשנים.
לאורך טרק בין שלושה ימים נכיר ונחווה את העמק והכפרים הפזורים בו, נבקר במפעלים מקומיים, נלך בין שדות האורז ובינות לעמקים מכוסי עננים ויערות, נישן בבתי הארחה מקומיים ומקסימים ונהנה מהמטבח המקומי הייחודי לאיזור.
(הליכה 40 ק"מ סה"כ, לינה בבתי הארחה בחדרים משותפים)

יום 11 מאי צ׳או

מאי צאו הוא כפר שליו המוקף שדות אורז. גם אנחנו ננצל את הביקור במקום כדי להרפות שרירים, לנוח ולנשום.

נקום בבוקר,נבקר בשוק נעשה טיול אופניים לכפרים הסמוכים, ניסע לשוק כדי לעשות קניות אותנטיות וגם כדי להכיר פירות וירקות שמעולם לא חשבנו שקיימים ואת הערב נבלה במעיינות החמים לשחרור סופי וטוטאלי.
( עצמאי/ אופציית אופניים 7 ק״מ, לינה בהום-סטיי)

 

יום 12  מאי צ׳או נסיעה מוקדמת לאיים

נעשה בוקר אחרון בכפר, ניפרד משדות האורז, הג'ונגלים והדרכים המבודדות ונתחיל לנוע חזרה אל הציוויליזציה, אך לא לפני  שנעשה עוד מסע גילוי מרגש והפעם בסירה אל קבוצת האיים  "קו טו"- ארכיפלג מבודד שעד לאחרונה היה סגור בפני תיירים זרים. זהו מקבץ האיים המיושבים המרוחק ביותר מהיבשה וגם לפי מקומיים, היפה האותנטי ביותר. את היומיים הקרובים נבלה בין 40 איים, צוקים נישאים, חופים חוליים ובתוליים וכפרי דייגים מול נוף שנראה כמו קלישאה. נגיע לעת ערב אחרי הפלגה עוצרת נשימה על אוקיינוס גדול, נצא לסיור שקיעה באי, נאכל את מה שהים יוציא ונלך לישון אחרי יום ארוך ומרגש.
(300 ק"מ ברכב, שעתיים בסירה, לילה במלון)

 

יום 13 אל איים רחוקים
את היום הזה נקדיש לסיכום ולהתבוננות. 
אל מול תעשיית התיירות, הצפיפות והעומס של אזור האלונג בי מציעה קבוצת האיים הזו הזדמנות לצלול לשקט שהיה כאן פעם מזמן ואנחנו, כמובן, נצטרף את הקצב המקומי ונשלב טרק קיאקים יפיפה בין האיים, הליכות ברגל אל נקודות תצפית מרהיבות ושחייה בחופי גן-עדן, הכל בהתאם לקצב ולרצון. נקום מול הים, נבלה על החוף, נשחה מול הנוף, נבקר את הדייגים וכמובן שנחגוג באוכל ושתייה מפאר התוצרת המקומית.
(יום רגוע, טרק קיאקים, הליכה נינוחה, לילה במלון)

 

יום 14 באי טו לונג- ההיית או חלמתי חלום
נהנה מעוד בוקר של שקט, ניפרד מ"קו-טו" והאיים הרחוקים, נעלה על סירה ונתחיל את המסע אל "באיי טו לונג"- מפרץ תאום להאלונג ביי המציע, לצד אותם נופים מרהיבים, גם הזדמנות לשקט ושלווה.
מאות מצוקי הגיר המתנשאים מעל מי הטורקיז של המפרץ הם תפאורה מושלמת לסיום מסע מרגש זה. נשוט בין צוקים, מערות, יערות גשם וכפרים צפים ונלמד גם על תיירות ברת-קיימא ועל מה קורה לסביבה ולתושבים כשאתר תיירות יוצא משליטה ( 12 מיליון תיירים בשנה, פחות מ 2000 תושבים מקומיים).  נסיים בארוחת ערב ושקיעה מושלמת על המים ובנסיעת ערב להאנוי.
(שייט 6-8 שעות, נסיעה 200 ק"מ, לינה במלון בוטיק במרכז האנוי)
 

יום 15 עיר של הפתעות
ארכיטקטורה קולוניאלית ועיר עתיקה, גורדי שחקים ואוכל רחוב בכל פינה, בירה מהחבית בפחות משקל וגם "קפה טוסיק- סאמור". מקדשים, מוזיאונים, שווקים ואגמים קדושים וכמובן המאוזוליאום של הו- צי מין. כל אלה בהאנוי המרגשת, הסואנת והמפתיעה . ניפרד מהעיר בסיור ברחובות בעיר העתיקה, נבקר במקומות שרק המקומיים מכירים ונקנח בסיור קולינארי חוויתי בעקבות אוכל הרחוב הטוב ביותר בוייטנאם.

(טיסת לילה)


יום 16 סוף זה תמיד התחלה

בוקר, נחיתה, חיבוקים, זמן לנשום ולשתף בחוויות, טוב שבאתם…נתראה על ההר!

פרטי הרשמה ותשלום

 • מחיר המשלחת- 5880$

 • המחיר כולל- הדרכה מקצועית של צוות ניו אייג׳, הדרכה מקומית מקצועית וליווי לוגיסטי, כרטיסי טיסה בינלאומיים, ארוחות מהערב הראשון של הטיול עד לסופו, ציוד אבטחה וגלישה, קיאקים, שייט, סדנאות אוכל, דמי כניסה לשמורות טבע, יום הכנה במערה בישראל, ליווי, תמיכה והכנה לקראת טיול,

 • המחיר לא כולל- אוכל מלבד המצויין למעלה, ביטוח נסיעות, שתייה קלה בארוחות, הוצאות אישיות, טיפים, אשרת כניסה לוייטנאם

 • מספר המקומות מוגבל ל-16 משתתפים.

 • הטיול מובטח בהשתתפות של 12 מטיילים ומעלה. 

פרטים נוספים

 • חשוב לדעת- על המטייל חלה האחריות המלאה לשמור על ביטחונו האישי ועל ביטחונם הפיזי והנפשי של חבריו לקבוצה.

 • החברה מבוטחת בפוליסה סטנדרטית של ארגון טיולים (צד ג', אחריות מקצועית, נופש פעיל).

 • אין כיסוי ביטוחי לרכוש פרטי, רכבים ותאונות דרכים, מצב רפואי קודם לטיול. 

 • הביטוח חל על המדריך (ולא על המטייל) בגין תביעות נגדו. זאת בתנאי שהמטייל מילא את טופס הרישום, הגיע ביום הטיול עם הציוד הנדרש ובמצב רפואי תקין והתנהל בצורה סבירה במהלך הטיול.

 • גיל המטיילים המינמלי- 18 שנים.

נתוני הטרקים

 • רמת קושי של טרק המערות: גבוהה מאוד-אקסטרים: סה"כ מרחק 30 ק״מ, כולל שימוש בחבלים ושחייה. 

 • רמת קושי של הטרק בשמורת הטבע ״פו לונג״: בינונית- גבוהה: סה"כ מרחק 40 ק״מ.

 • סה"כ כולל טרקים, סיורי יום וסיורים עירוניים כ 85 ק"מ הליכה בתנאים משתנים ומאתגרים

מדיניות ביטולים

 • החל מ-24 שעות לאחר תשלום המקדמה אין החזר עמלת אשראי של המקדמה (2%)

 • מ-70 יום לפני תאריך היציאה אין החזר של המקדמה.

 • מ-50 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 60%

 • מ-35 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 85%

 • אין החזר כספי החל מ-25 ימים לפני תאריך היציאה.

Anchor 1
bottom of page