top of page
pexels-q-hưng-phạm-2965773.jpg

דרגת קושי- גבוהה 

המשלחת אל לב ויטנאם
8-24.3.24

בהדרכת אורי עמית ודניאל אתיה

ההרשמה בקרוב

מסע שאף פעם לא ניראה כמותו בעולם והוא יהיה בויטנאם- חבל ארץ ארוך ומגוון ביופיו, אקלימית, גאולגית ותרבותית.

בויטנאם 54 קבוצות אתניות שונות ומגוונות שנדדו מכל רחבי מזרח אסיה והתרכזו במדינה הארוכה הזאת- במסע נחווה את הקבוצות השונות, נלך בג׳ונגלים הפראיים, נחקור מערות עצומות, נעבור בין טרסות האורז הירוקות, נכיר את החקלאות המקומית ונחווה תרבויות ואוכל מקומי מדהים!

אז חברים! זה מסע משלחתי שהעולם לא ראה כמותו אתם מוכנים להצטרף לחוויה?

כל מה שאתם צריכים לדעת

ימים שישי ושבת 8-9.3.24 - ברוכים הבאים לויטנאם!

ניפגש ביום שישי לטיסת לילה לכיוון האנוי - בירת ויטנאם.

יום למחרת ננחת בהאנוי הסואנת (כמות קטנועים לפי מספר אנשים) בשעות הצהריים המאוחרות ומיד נמשיך הלאה למרכז העיר לאכול ארוחה מקומית טעימה ראשונה.. וזאת רק ההתחלה.

לאחר ששבענו ונהננו מהמטעמים המקומיים נמשיך הלאה לתחנת רכבת האנוי - לתפוס רכבת לילה מפנקת עם מיטות לעיר ״דונג הוי״ הקרובה אל הפארק הלאומי ״פונג נה״ הידוע כבירת ההרפתקאות והמערות של העולם.

לילה ברכבת מפנקת עם מיטות (רכבת כ-500 ק״מ כ- 9 שעות)

 

יום ראשון 10.3.24 - הגנים הבוטניים

נשכים בבוקר ברכבת כשהגענו לעיר דונג הוי ונפתח את הבוקר עם ארוחת בוקר מקומית טעימה.

לאחר הארוחת בוקר נמשיך את דרכנו לכיוון הפארק הלאומי וכדי להתחמם ולהזיז מפרקים נתחיל טרק קצר בגנים הבוטניים של פונג נה- בטרק נעבור בג׳ונגל פראי ביותר, בין מפלים, בריכות טבעיות, נקודות תצפית ואם יתמזל מזלנו נוכל לראות חיות אנדמיות למקום. סיימנו את הטרק ומשם נמשיך את דרכנו אל ההום סטיי שלנו- שם נעביר את הערב עם משקאות מקומיים ואוכל מדגדג חושים.

לינה בהום סטיי בכפר בפארק הלאומי ״פונג נה״ (7 ק"מ הליכה בגנים הבוטניים כ- 3 שעות)

 

יום שני 11.3.24 - משלחת המערות נפתחת

את היום השלישי שלנו נפתח בארוחת בוקר מרעננת ובהתארגנות לקראת חווית מערות בלתי נשכחת, נתחיל לארגן את הציוד הנדרש לטרק בן 3 ימים בג׳ונגלים הטרופיים של פונג נה ובמערכת מערות שאחת מהן היא המערה בהרביעית בגודלה בעולם "מערת הטייגר״ֿ. נגיע לנקודת ההתחלה של הטרק בג׳ונגל ומשם נתחיל הליכה בתוואי שטח מורכב ומאתגר לכיוון הפתח העצום של המערה! הידד הגענו לפתח המערה לאחר הליכה של כ- 5 שעות, ״מערת הטייגר״ היא מערה בתולית שפחות אנשים הלכו בה מאשר כמות האנשים שטיפסו על האוורסט.

לאחר שהגענו לפתח המערה נתחיל בשחייה של 300 מ׳ עם ציוד מתאים אל עבר אתר הקמפניג הנמצא בתוך המערה, מיד אחרי שנסיים את השחייה נתחיל את ההקמה של אתר הקמפינג והצוות המקומי יכין לנו מטעמים נהדרים בלב המערה!

לילה בקמפינג בתוך המערה (10 ק״מ הליכה בג׳ונגלים, 300 מ׳ שחייה במערה)

יום ראשון 12.3.24 - יום בלב המערה

נפתח את הבוקר באתר הקמפינג שלנו ונשכים לארות בוקר שהכין לנו הצוות המקומי. וכאן מתחיל המסע האמיתי.. נתחיל בהכנות לקראת היום המאתגר שעומד לפנינו ונמשיך בהליכה לכיוון בטן מערת - בבטן המערה נגלה עולם אחר לגמרי ממה שבחוץ- נטיפים וזקיפים ענקיים, בריכות צלולות ונחלים זורמים  (כן כן בתוך המערה), במהלך החקר נעבור אל המערה השכנה באותה מערכת המערות ״מערת הובר״ ששם נעצור לפיקניק צהריים בין הזקיפים והנטיפים המרשימים!

נמשיך ללכת ונחקור בחשכה את מערת הובר לעומקה- כאן מתחיל החלק המרתק של המערה שבו נזכה לראות היווצרות של זקיפים ונטיפים בצורות מוזרות שלא נראו כמותם, ממשיכים את הטרק שלנו ועובר למערה השכנה ״מערת הפיגמי״ שהיא המערה הרביעית בגודלה בעולם! בהמשך מערת נמשיך את דרכנו לחלקים הפתוחים שלה ונחווה ג׳ונגל אקולגי הגדל בתוך לב המערה שבה גם נעביר את הלילה שלנו באתר קמפינג שנקים בפתח המערה הרביעית בגודלה. הצוות המקומי יתחיל להכין לנו ארוחת ערב מענגת!

לינה בקמפינג בפתח המערה (טרק במערה כ-7 ק״מ)

 

יום שני 13.3.24 - יום אחרון למשלחת

נשכים בבוקר לארוחת בוקר מקומית טיפוסית, ביום זה אנו נפרדים מהמערות ואומרים שלו שוב לג׳ונגלים הפראיים של שמורת הטבע, נתחיל הליכה מאתגרת לכיוון נקודת האיסוף ונעצור בדרך לארוחת צהריים קלילה בין המגוון הטרופי בשמורה- נמשיך להתקדם לעבר נקודת המפגש עם הרכב ובהגעה נקבל בירות קרירות כדי לרענן את עצמנו אחרי 3 ימים משוגעים שלא נראו כמותם! ארוחת ערב מקומית בהום סטיי.

ֿלינה בכפר בפארק הלאומי פונג נה (הליכה בג׳ונגל 11 ק״מ)

 

יום שלישי 14.3.24 - הפארק הלאומי ״פו מאט״

נשכים מוקדם בבוקר לארוחת בוקר קלילה לקראת הנסיעה שהולכת להיות לנו, נתחיל נסיעה אל הפארק הלאומי ״פו מאט״ הידוע כאחת מהשמורות הטבע המוגנות בוייטנאם! בשמורה נקווה לראות חיות אנדמיות שגדלות רק באיזור זה, כגון- קופים, איילים, דובים, ציפורים וכו׳. נגיע להום סטיי שלנו של אנשי ה״תאי״ שנדדו את כל הדרך מתאילנד ועברו דרך לאוס וקמבודיה והתיישבו באיזור זה ובעוד איזורים רבים בוייטנאם, נאכל ארוחת ערב מקומית ונכין את עצמנו ליום אחרי לטרק בן 8 שעות בתוך השמורה שבסופו מגיעים למפל.

לינה בהום סטיי בפו מאט (נסיעה של כ-250 ק״מ לעבר השמורה)

יום רביעי 15.3.24 - סאגת הג׳ונגלים

נשכים בבוקר בהום סטיי שלנו ונאכל ארוחת בוקר ״תאית״ מלאת אנרגיה לקראת הטרק שלנו, לאחר הארוחה נתחיל בהליכה לכיוון הכניסה לשמורת הטבע, בשמורה נוכל להקשיב למוזיקת הציפורים והקופים שמקבלים את פנינו בתרועות טריטוראליות, נעצור לפיקניק צהריים קליל לפני ההגעה למפל ״Khe Kem״ מפל גבוהה ומדהים ביופיו שטבילה בו היא על גדר חובה! לאחר הטבילה נמשיך בדרכנו חזרה אל ההום סטיי שלנו לארוחת ערב אחרונה בפארק הלאומי.

יום רביעי 11.10.23

יום אחרון לטרק בסמיין. נתעורר מוקדם ונתחיל לטפס לנקודה הגבוהה ביותר בכל הטרק שלנו- פסגת ראס בווחיט (RAS BWAHIT) בגובה 4,200 מ'! נתענג על אוויר הפסגות ונתחיל בירידה מתונה מההר, שבסופה ימתין לנו רכב האיסוף. עם הרכב ניסע בדרכים המפותלות עד לדברק, וממנה על הכביש לגונדר. נתקלח, נאכל, וננוח היטב במלון בעיר גונדר. לינה בגונדר (סה"כ 12 ק"מ הליכה).

 

יום חמישי 12.10.23

לאחר ארוחת בוקר במלון, נכיר את סיפורה של הקהילה היהודית הממתינה לעלייה בגונדר ונבקר במחנה ההמתנה של הקהילה. משם ניסע דרומה לעבר בירת מדינת אמהרה, בהר דאר, העיר שיושבת על גדות אגם טאנה ומקורות הנילוס הכחול. אחרי הצהריים נצא לשייט קסום בסירה על אגם טאנה, האגם שבו מתחיל הנילוס הכחול את מסעו הארוך, ויחד עם אחיו הנילוס הלבן דרך מדבריות סודן ומצרים, יפגוש בסוף הדרך את הים התיכון. בדרך נצפה בציפורים, בע"ח וכנסיות עתיקות. לינה במלון בבהר דאר.

 

יום שישי 13.10.23

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה קצרה לכיוון מפלי הנילוס סמוך לכפר טיס אבאי (TIS ABAY) ומשם נצא למסלול מהמם לאורך הנילוס הכחול והמפלים השוצפים המזינים אותו. זהו טרק דו-יומי ייחודי לניו אייג' טרקינג, במהלכו נגלה את סודותיו של אחד הנהרות החשובים ביותר בעולם, נלך לאורך קטע הנהר הראשון, ונעלה משם להרים והכפרים שלצד הנהר.  לינה באתר קמפינג בסיסי על הנחל (סה"כ 10  ק"מ הליכה)

 

יום שבת 14.10.23

נמשיך עד שעות הצהריים בטרק הנילוס הכחול, נסיים את הטרק במפלים השוצפים אליהם לא נוכל להישאר אדישים. נחזור לבהר דאר לזמן שוטטות בשוק ובעיר ובערב נצא לרקוד במועדון מקומי של מוזיקה אתיופית מקפיצה ומנענעת.
לינה במלון בבהר דאר. (סה"כ 12 ק"מ הליכה)

 

ימים ראשון- שני 15-16.10.23

מוקדם בבוקר נעלה על טיסת פנים לעיר הבירה אדיס אבבה, בה נבלה את היום האחרון באתיופיה המדהימה. אדיס אבבה (פרח חדש) היא עיר חדשה יחסית, מרכז מסחרי פוליטי ותרבותי, מהמובילים באפריקה. מטרופולין גדול וצפוף שבתוכו דירות יוקרה ושגרירויות יחד עם משכנות עוני וצריפי פח חלודים. נבקר במוזיאון הלאומי של אתיופיה, ובמרקטו, השוק העצום של אדיס, הנחשב לגדול ביותר באפריקה. לאחר השיטוט בעיר נתכנס לארוחת ערב אחרונה באתיופיה, ואחריה נמריא בטיסת לילה חזרה הביתה, ננחת ב-16.10.23 בשעות הבוקר המוקדמות. להתראות אתיופיה!

חשוב לדעת:

 • סיור הכנה לטרק ייערך בירושלים בה נבקר בכל האתרים האתיופים של העיר ונכנס לאווירת הטיול.

 • בטרק ילווה אותנו צוות מקצועי מקומי הכולל מדריך מקומי מוסמך ומלווה בנשק בהתאם לצורך

 • לינה על בסיס כלכלה מלאה: 5 לילות במלונות בסיסיים, בחדרים זוגיים. 6 לילות לינה באוהלים (או תחת כיפת השמים בהר הגעש) באתרי לינה מוסדרים.

 • מומלץ להתחסן לקראת הטיול לאתיופיה, נא להתייעץ עם מרפאת המטיילים הקרובה לביתכם.

 • יש צורך באשרת כניסה לאתיופיה, אנו נסייע לכם בתהליך להנפקת ויזה אלקטרונית.

 • מסלול הטיול עלול להשתנות בהתאם למזג האוויר והצוות המקצועי בשטח.

 • הפעילות הגעשית בהר הגעש היא דינאמית ומצב הלבה/המכתש משתנה משבוע לשבוע. אנו לא יכולים להבטיח איך ייראה הלוע בזמן אמת.

 • הטרק מובטח בקבוצה של מעל 12 אנשים ולא יעלה על 16.

 • כשבועיים לפני הטרק נקיים מפגש קבוצה בו נכיר, נעבור על המסלול וניתן מקום לשאלות.

 • בטרק זה כלולות טיסות (חוץ ופנים). הכרטיסים נרכשים על ידינו וכלולים במחיר.

 • הבטחת ההשתתפות בטרק מותנת בשיחה עם עידן/דוד על אופי הטיול ותשלום המקדמה.

פרטי הרשמה ותשלום

 • מחיר הטרק- 4390 $

 • 4290 $ למשלמים מקדמה עד ה-10.6.23

 • המחיר כולל- ארגון הטיול, טיסות ישירות לאדיס אבבה וחזרה, 3 טיסות פנים, ארוחות מתחילת הטיול ועד לסופו, סידורי לינה ולינת שטח, הדרכה של דוד, מדריך הרים מקומי צמוד, מעטפת לוגיסטית צמודה הכוללת פורטרים, הקמת מחנה ומטבח שדה (בימי השטח), הסעות וג'יפים, דמי כניסה לשמורות טבע, מפגש הכנה בירושלים,  תיאומים מול הגורמים השונים, ליווי מלא מרגע ההרשמה ועד סוף הטיול.

 • המחיר לא כולל- אוכל מלבד המצוין מעלה, ביטוח נסיעות, שתייה קלה בארוחות, בדיקות קורונה לפי דרישה, ויזה לאתיופיה (82 דולר), הוצאות אישיות, טיפ למדריך המקומי.

 • מחיר כרטיס הטיסה מורכב מבסיס + מסים ודלק. רכיבי המסים והדלק נכונים למאי 2023 ויכולים להשתנות עד למועד הכרטוס. כל שינוי במחיר מיסי הנמל יחול על המטייל.

 • מספר המקומות מוגבל ל-16 משתתפים. ההשתתפות בטרק מובטחת במעמד תשלום המקדמה.

 • הטיול מובטח בהשתתפות של 12 מטיילים ומעלה. המחיר ל- 12-13 מטיילים בתוספת 200 $.

פרטים נוספים

 • עשויים להיות שינויים במסלול בהתאם לשינויי מזג האוויר ושיקולי המדריך בשטח. אנא הבנתכם.

 •  על המטייל חלה אחריות מלאה לשמור על ביטחונו האישי, ושל חבריו לקבוצה.

 • ההשתתפות בטיול היא מתחילתו ועד סופו. אין  אפשרות השתתפות בפרק זמן חלקי מתוך הטיול.

 • גיל המטיילים המינימלי הינו 18.

נתוני הטרק

 •  רמת קושי- גבוהה מאוד

 • סה"כ מרחק- 90 ק"מ ב-6 ימי הליכה מלאים

 • 5 ימי פעילות משולבת

 • 5 לילות לינת בבתי מלון בסיסיים

 • 6 לילות שטח מדוגמות!

 • צוות לוגיסטיקה מלא

 • טיול ללוע הר געש!

 • מסע מיוחד במדבר הדנאקיל

 • טרק ייחודי לניו אייג- מסע לאורך הנילוס הכחול.

מדיניות ביטולים

 • החל מ-24 שעות לאחר תשלום המקדמה אין החזר עמלת אשראי של המקדמה (2%).

 •  מ-60 יום לפני תאריך היציאה אין החזר של המקדמה. 

 •  מ-40 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של  $2200.

 • מ-20 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של  $3500.

 • אין החזר כספי החל מ-10 ימים לפני תאריך היציאה.

Anchor 1
טופס הרשמה 

שימו ❤️- זהו טופס הרשמה והתעניינות, מילוי הטופס אינו מחייב ואינו מבטיח השתתפות. לאחר מילוי הטופס תקבלו מייל ובו כל הפרטים המשלימים

תודה רבה על ההרשמה, מייל בדרך אלייך!

bottom of page