top of page

דרגת קושי - בינונית

טרק מוזיקלי לאיפירוס
29.6-4.7.23

בהובלת עינב שטרן ומעיין צפריר

2150 €

2050 € לנרשמות עד ה-15.4.23

המוזיקה מחבל איפירוס בצפון יוון נחשבת לפולקלור המוסיקלי העתיק ביותר שהשתמר באירופה. אזור זה בעל מסורת מוסיקלית בת אלפי שנים, שהתהוותה בנופים של הרים וכפרים, בתנאי חיים קשים. כאן המוסיקה נוצרה כצורך הישרדותי. יש בה שירי קינה, שירי רועים, סולמות ייחודיים ועוד.
המסע הזה, שבמהלכו נעמיק במסורות קדומות דרך הרגליים, הגוף והנפש הוא הדרך שלנו לגילוי הנשמה
העתיקה שלנו. הפראית, המחוספסת, שמתפרצת כמו לבה חמה מהבטן, מההרים. אוהבת הליכה בנופי פרא? רוצה לחוות תרבות ומוסיקה בת מאות שנים? הצטרפי אלינו, ונתראה על ההר!

בשיתוף פעולה עם עינב שטרן הולכת בדרכי

כל מה שאתם צריכים לדעת

יום חמישי 29.6.23

ניפגש בשדה ה תעופה של סלוניקי, ומשם המיניבוס שלנו עם המדריך המקומי יקח ו אותנו מערבה לכיוון מחוז
איפירוס, בדרך נעצור לסשן שירה מסורתית ראשון, שייתן לנו השראה לטרק... כבר בדרך נתחיל להנות מנוף צפון יוון. ההרים והנחלים הרבים, וכמובן הדרכים המפותלות שהזמן עצר בהן מלכת. נתחיל את המסע בביקור בשני ישובים חשובים ביותר. נפתח בכפר הציורי מצובו, הבנוי כולו על שיפולי הרים, ונמשיך לעיירה המרכזית במחוז, יואנינה, שעל אגם פאמבוטיס הגדול והיפה. נטייל ונתרגל לאווירה הרגועה, ונסיים את היום בכפר קוניצה, עמוק בתוך ההרים. פתיח מושלם לטרק מושלם! (4 ק"מ הליכה עירונית)

יום שישי 30.6.23

המסע מתחיל. לאחר ארוחת הבוקר ניסע לקניון הצר של נחל אאוס, בו חבוי מנזר עתיק וקסום בשם סטומיו. נתחיל לחקור את
התרבות המקומית וההיסטוריה של יושבי ההרים, תוך כדי שבעצמנו נעפיל להר! המסלול הרגלי יוביל אותנו ליערות המחטניים שבשולי ההר, ולקרחות היער שהן פשוט גן עדן. ניקח לעצמנו הפסקה באחת הנקודות, ונפתח בסדנת שירה הררית בת אלפי שנים. נכיר שירים מסורתיים שנוצרו בכפרים של איפירוס, בין שבילי העיזים והחמורים. הכינו את הריאות... נחזור למלון שלנו בקוניצה ונקנח את היום בארוחת ערב מקומית (10 ק"מ)


יום שבת 1.7.23

היום נצא לטרק מרגש במיוחד בהר השני בגובהו ביוון! ניסע לכפר פלאוסלי, ממנו נתחיל לטפס על הר סמוליקאס המתנשא לגובה 2,600 מטרים. אנחנו הולכים לטפס עד לגובה 1,700 מטרים, דרך אחד היערות המפורסמים והשמורים ביוון. נגלה את שינויי הנוף עם העלייה בגובה ונצפה על הפסגות המשוננות, בהן נשאר מעט שלג גם בקיץ. נגלה את האגמים האלפיניים שנמצאים בגבהים האלו ונגלה כיצד הנוף משתלב בשירה הפוליפונית של איפירוס בסשן נוסף. בסיום היום נחזור לקוניצה, ונשקף את חוויותינו בסדנה חוויתית. (14 ק"מ)


יום ראשון 2.7.23

יום מטריף בו נצפין עד לגבול יוון-אלבניה. אזור שהיה שטח צבאי סגור עד לפני 30 שנה, ובו הטבע משגשג. נעפיל לפסגה בגובה 1,600 מטרים על הר גראמוס, בשביל נופי מרגש במיוחד. נגלה מעט על הקשר שבין היוונים והאלבנים. המדריך שלנו ייקח אותנו לנקודת חן יפהפייה בסמוך לכפר אמרנטוס- מעיין חם טבעי הפורץ מתוך הסלע! תופעה נדירה ביותר, וכיפית ממש! גם היום נחקור את השירה הפוליפונית של איפירוס בטבע. בסוף היום מחכה לנו הפתעה של אורח מיוחד מעולם המוזיקה היוונית העתיקה...שווה לחכות! (14 ק"מ)

יום שני 3.7.23

אחד המסלולים הכי יפים בכל אירופה ייפתח את שעריו אלינו היום. אנחנו נתחיל בהליכה נעימה לאורך נהר ווידומאטיס, הנהר הכי נקי באירופה ! נגלה את עצי הדולב האדירים הנהנים מהמים, ונהנה גם אנחנו מהם בשייט קיאקים מקסים! נגיע למנזר קסום מהמאה ה- 18 , ולנקודה המושלמת לתמונה- גשר קלידוניה על הנהר. נסיים את היום בהופעה ש ל מוזיקת פולקלור עממית- לייב מלהקת איפירוס הטובה ביותר בכל יוון!!. ובמיוחד בשבילנו...וואו איזה יום! (8 ק"מ)

יום רביעי 4.7.23

יום אחרון ביוון... לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מקוניצה וניסע לסלוניקי. נהנה מכמה שעות חופשיות בעיר, בהן נוכל
לגלות את הטברנות ואת האופי היווני הקלאסי, נתארגן ונעלה למטוס!

קצת על המדריכות:

מעיין צפריר- זמרת ומוסיקאית יוצרת, מורה ומנחת סדנאות שירה. מתמחה בשירה עממית מהבלקן והמזרח התיכון. למדה במרכז למוסיקה מהמזרח בירושלים ובקורסים מקצועיים ברחבי יוון ובולגריה. בוגרת קורס מורות לפיתוח קול בהשראת Somatic Voice Work , בהנחיית מורן כהן טלמור. מקימת "מקהלת המכשפות הבלקנית"- סדנא לימודית לשירה עממית מהבלקן והמזרח התיכון. מקימת ההרכב הבלקני אנסמבל יערות וחברה בהרכב היווני טברניקוס. הלחינה וביצעה שיר בפסקול הסרט נושא הפרסים "קריוקי" .

עינב שטרן- מדריכת טיולים ומרצה , אישה של טבע ואנשים.
"מאז שאני זוכרת את עצמי אהבתי לטייל ולבלות בחוץ. אחרי שטיילתי וחרשתי את שבילי הארץ יצאתי למסע נדודים ארוך שלקח שנתיים: במהלכו טיילתי לאורך שביל הרכס הפסיפי, במשך חצי שנה - 4,300 קילומטרים דרך הרים מושלגים, ג'ונגלים ומדבר - מגבול מקסיקו עד קנדה. שם בדרכים עברתי חניכה עמוקה. מאז שחזרתי לארץ התחלתי להעביר הרצאות בנושא, מתוך רצון להפיץ את הכלים שאספתי בדרכים. דרך הדרכת הטיולים אני זוכה לחבר אנשי ם לעצמם, לסביבתם ולטבע."

חשוב לדעת-

 • בטרק ילווה אותנו צוות מקצועי מקומי הכולל מדריך הרים מוסמך ונהג.

 • הלינה בכפר קוניצה תהיה במלון משפחתי ונעים על גדת הנהר.

 • הטרק מובטח בקבוצה של מעל 10 אנשים ולא יעלה על 15 .

 • כשבועיים לפני הטרק נקיים מפגש קבוצה בו נכיר, נעבור על המסלול וניתן מקום לשאלות .

 • את כרטיס הטיסה רוכשים באופן עצמאי. יש לכן את הזכות הבחירה אם להגיע לפני הטרק או להישאר אחריו , אך חובה להגיע לנקודת המפגש בשדה התעופה בזמן הנקוב ול הישאר עם הקבוצה עד סוף תוכנית הטרק .

 • הבטחת ההשתתפות בטרק מותנת בשיחה עם עינב על אופי הטיול, תשלום המקדמה וקניית כרטיס הטיסה .

 • אין לקנות לרכוש את כרטיס הטיסה עד שעינב תודיע על כך (רק כאשר הטיול יהיה מובטח)

*תמונות- דניאל בטש

נתוני הטרק

 • רמת קושי- בינונית

 • סה"כ מרחק- 50 ק"מ

 • לינה בבתי הארחה על בסיס 2-3 בחדר.

 • כל יום נקיים סדנה בטבע או במלון על גדת הנהר.

 • הופעות לייב והרצאות

 • טרק המשלב כפרים, הרים גבוהים ותרבות מקומית.

פרטים נוספים

 • עשויים להיות שינויים במסלול בהתאם לשינויי מזג האוויר ושיקולי המדריך בשטח. אנא הבנתכם.

 •  על המטייל חלה אחריות מלאה לשמור על ביטחונו האישי, ושל חבריו לקבוצה.

 • ההשתתפות בטיול היא מתחילתו ועד סופו. אין  אפשרות השתתפות בפרק זמן חלקי מתוך הטיול.

 • גיל המטיילים המינימלי הינו 23.

פרטי הרשמה ותשלום

 • מחיר הטרק- 2150 €

 • מה כלול? ארגון הטיול, ארוחות מהערב הראשון, לינה בבית הארחה, הדרכה של עינב ומעיין, מדריך ונהג מקומיים צמודים לאורך כל ימי הטיול, סדנאות שירה עתיקה, הופעה לייב, הרצאות, תיאומים מול הגורמים השונים.

 • המחיר אינו כולל- הוצאות הגעה לנקודת מפגש, כרטיס טיסה (מחיר מוערך 350-450 €), אוכל מלבד המצוין מעלה, ביטוח נסיעות, שתייה קלה בארוחות, הוצאות אישיות, טיפ לצוות המקומי.

מדיניות ביטולים

 • החל מ-24 שעות לאחר תשלום המקדמה אין החזר עמלת אשראי של המקדמה (2%).

 •  מ-60 יום לפני תאריך היציאה אין החזר של המקדמה. 

 •  מ-40 יום לפני תאריך היציאה יחיויב סכום של 650

 • מ-20 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של  1100€.

 • אין החזר כספי החל מ-10 ימים לפני תאריך היציאה.

Anchor 1
טופס הרשמה

שימו ❤️- זהו טופס הרשמה והתעניינות, מילוי הטופס אינו מחייב ואינו מבטיח השתתפות. לאחר מילוי הטופס תקבלו מייל ובו כל הפרטים המשלימים

אני מתחייב לקרוא בעיון רב את המסמך הטיול שיישלח אליי לאימייל

תודה רבה על ההרשמה, מייל בדרך אלייך (יש לשים לב גם לספאם)

bottom of page